Виставка однієї картини з фондової збірки, що нині запропонована музеєм своїм віртуальним відвідувачам у рамках проєкту “Збережене мистецтво”, приурочена до 81-го дня народження Михайла Олександровича Онацька.
Картини Михайла Олександровича Онацька є визначним явищем в українській національній культурі. Відомий у світі художник жанру наївного живопису, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України лауреат премії імені Данила Щербаківського, літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки, премії імені Марії Приймаченко та міжнародної літературної премії Григорія Сковороди.
Народився художник у 1940 році на Полтавщині у мальовничому селі Орданівка поблизу Диканьки. Народні оповідання та пісні, незрівнянної краси природа Полтавської землі, традиції та звичаї українського села є джерелом натхнення майстра. Полотна Михайла Онацька вражають ясними насиченими барвами, оптимістичним колоритом, якимось непереборним життєлюбством. Композиції творів митця по-дитячому безпосередні, зображення побутових сцен з української давнини ідеалістичні. Своєрідна модель українського світу, створена художником, складається з давніх архетипів і символів, етнічних ідеалів та естетичних уподобань народу. Михайло Онацько використовує образотворче мистецтво як спосіб фіксації, закарбування у пам’яті українського народного побуту і традицій минувшини.
У творчому доробку майстра прослідковуються декілька основних тем: обрядові сцени, народнопісенні образи, героїка козаччини, шевченківські та гоголівські персонажі.
Різдво – найулюбленіша тема Михайла Онацька. Основа сюжетів і образів – спогади дитинства, коли маленьким хлопчиком колядував, щедрував, маланкував на рідному хуторі. До різдвяного циклу, який налічує понад сто полотен, належить і подарована художником Полтавському художньому музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка 2011 року картина «З Різдвом Христовим», яка є справжньою окрасою колекції.
