Персональна виставка Кристини Сіренко

971

«НЕІСНУЮЧИЙ СВІТ» – перша персональна виставка Кристини Сіренко.
4 грудня 2021 року в цоколі – «Території сучасного мистецтва» Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відкривається нова експозиція. «НЕІСНУЮЧИЙ СВІТ» – перша персональна виставка Кристини Сіренко.
Кристина Сіренко народилась 21 грудня 1988 року в родині архітекторів. З дитинства захоплюється малюванням. Навчалась образотворчому мистецтву спочатку в художній школі, а згодом у визнаних майстрів пензля – членів НСХУ Ольги Гриценко, Анатолія Лавренка, Максима Юхна.
За фахом архітектор, 2012 року з відзнакою закінчила магістратуру  ПНТУ імені Юрія Кондратюка за спеціальністю «Містобудування». Отримала диплом II ступеня за дипломну роботу на тему: «Торговельно-розважальний центр у м. Полтава» на 20-му огляді-конкурсі дипломних проєктів випускників архітектурних та художніх спеціальностей вищих навчальних закладів України. З 2014 року працює дизайнером на одному з промислових підприємств Полтави.
Кристина Сіренко – учасниця Всеукраїнських виставок «У краю сірих перлин» (м. Кременчук, 2020), «Лубенська весна» (м. Лубни, 2021) і Арт-резиденції ART NOVA (м. Кременчук, 2021).
У своїй творчості художниця будує власний світ, сміливо експериментує з різними матеріалами: олійними, акриловими та аерозольними фарбами, маркерами та ін. Мисткиня вважає, що сучасна епоха, насичена неймовірною кількістю фотографічних реалістичних відтворень дійсності, змінює художнє бачення світу. Інтернет, ЗМІ, біл-борди, сіті-лайти, брандмауери, світлова реклама, плакати, афіші та ін. дають наочне відтворення світу, нездатне розбурхати уяву і викликати натхнення. Тож Кристина Сіренко свідомо спрямовує свої пошуки до створення світів, які не існують у реальній дійсності. В експозиції представлені вигадані авторкою альтернативні картини світу й елементи фантастичного, сповнені гумору алюзії на тему тварин, тематичні композиції та портрети, які змушують глядача повністю поринути у надзвичайно яскравий та захоплюючий неіснуючий світ. До творчого почерку Кристини Сіренко можна віднести гнучкість ліній, сюрреалістичність композицій, що створює  гармонійний, інтелектуально-рафінований, вивірений авторський метод.

Марина Попкова