Велика виставкова зала художнього музею у Полтаві

Велика виставкова зала

Галерея мистецтв у Полтаві відома як одна з найбільш значних в Україні.

Велика виставкова зала, площею 550 кв. м., дозволяє розгорнути наймасштабнішу виставку. А технічне оснащення, пілони, що трансформуються, загальне і направлене світло – втілити будь-яке експозиційне рішення. Прес-центр галереї, який вміщає більше ніж 100 місць, легко переобладнується в літературно-музичну вітальню, що дає можливість проводити тут не лише різноманітні засідання та конференції, але і презентації виставок, камерні концерти, літературно-музичні вечори.

Він же одночасно може служити і виставковою залою. Атмосферу світлого свята, свореного зустріччю з прекрасним, всіляко підтримує «зимовий сад». Тут тропічна зелень та акваріум з екзотичними рибами гармонійно поєднуються зі скульптурними композиціями. Основний вид діяльності галереї – виставкова робота. Щомісяця змінюється експозиція великої виставкової зали. У середньому тривалість кожної виставки складає три тижні.

За час існування Галереї встигли скластися певні традиції. Найголовніша з них – відкриття у грудні кожного року виставки з фондів Полтавського художнього музею; часто вона присвячена відзначенню річниці від дня народження того чи іншого славетного художника – Катерини Білокур, Івана Мясоєдова тощо. На виставці відбувається нагородження переможців щорічної премії імені М. Ярошенка.

Напередодні Нового року зазвичай відкривається виставка «Зимовий вернісаж», де можна ознайомитися з роботами вихованців дитячих художніх студій, шкіл, гуртків. У цей час галерея мистецтв перетворюється на справжній казковий палац, від сходинок до даху прикрашений витворами дитячої фантазії.   1 квітня – День сміху – полтавці звикли пов’язувати з Міжнародною виставкою-конкурсом карикатури. Чудова акустика зали уможливила перетворення її на концертну, і тут часто панує симфонічна музика й оперні голоси.