Зала дитячої творчості ім. Саші Путрі художнього музею

Зала ім. Саші Путрі

Зал ім. Саші Путрі Полтавський художній музей ім. Ярошенка
Зал ім. Саші Путрі Полтавський художній музей ім. Ярошенка

Малюнки олівцем, малюнки фломастером та акварельною фарбою ідуть неперервною низкою: вони різні, але крізь них проступає дивовижне обличчя їх автора, завжди освітлене доброю і такою прекрасною посмішкою Сашеньки Путрі. Дитячою простодушністю сяє кожна грань її робіт. Немов безцінний скарб, її творчість приваблює своєю духовністю і відкриває нову форму постійної естетичної роботи з дітьми різного віку. У цьому й закладена причина популярності дитячої зали імені Саші Путрі в Полтавському художньому музеї ім. Ярошенка, в якому діє постійна виставка її картин.

Життя юної художниці обірвалося, ледь дівчинка переступила поріг свого 11-ліття, але душа її залишилась у віршах, листах і записках, а також у 2279-ти дивовижних малюнках. Посмертно Саша Путря нагороджена Золотою медаллю Христа Спасителя, орденом Святого Миколи-Чудотворця «За примноження добра на землі», іконою «Господь Вседержитель» у срібному облачінні. Міністерство культури прийняло рішення: вся творча спадщина Саші Путрі є надбанням держави.

З 1994 року Фонд захисту і підтримки талановитих дітей, очолюваний першим міським головою Полтави Анатолієм Тихоновичем  Кукобою, підтримав ідею створення «Дитячої художньої галереї імені Саші Путрі» – естетичного, творчого та педагогічного центру. Тепер це окрема затишна зала Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Коло відвідувачів галереї досить широке: від школярів до дошкільнят із батьками.

Завдяки щомісячній зміні експозиції у залі імені Сашеньки Путрі кожен, хто відчуває захопливо-ніжне ставлення до творчості юних митців, до самого її процесу, може прилучитися і до його результату – дитячих творів. Зала проводить свою роботу у сфері організації змінних виставок, на яких експонуються роботи юних авторів – учнів загальноосвітніх шкіл, студій образотворчого мистецтва, художньої школи та школи мистецтв, Палацу дитячої та юнацької творчості тощо.

На відкритті зазначених заходів діти є почесними гостями; вони організовуються майстер-класи, займаються художньо-образотворчою діяльністю, а у батьків є чудова нагода відвідати зали художнього музею, постійну експозицію та виставки сучасних художників. Щорічно проводяться міські, обласні, Всеукраїнські та навіть міжнародні  конкурси на кращі дитячі твори, де журі визначає переможців у трьох вікових категоріях. Юні таланти, які бажають взяти участь у черговому конкурсі – бієнале імені Саші Путрі, можуть надсилати свої роботи на адресу Галереї мистецтв – Полтава, вул. Європейська, 5.

Дитяча творчість в усі часи супроводжувала мистецький процес дорослих, професійних художників, і цей закономірний взаємозв’язок підтверджує Зала дитячої творчості імені Сашеньки Путрі  та велика виставкова зала Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка.