Вшанували пам’ять Миколи Ярошенка

36

120 років тому, 7 липня 1898 року, зупинилось серце Миколи Олександровича Ярошенка.  Після смерті чоловіка Марія Павлівна Ярошенко зробила все, щоб зберегти твори художника. У 1917 році за її заповітом Полтава отримала в дар художню збірку Миколи Ярошенка — 100 живописних полотен, 4 скульптури, 23 альбоми з малюнками самого Ярошенка та значну кількість творів його колег і друзів по Товариству передвижників. Саме ця колекція, до якої входили такі значні за значенням і розміром полотна М.О. Ярошенка, як “Невський проспект уночі”, “Причини невідомі”, “Мрійник”, Портрет М.К. Михайловського, “Дівчинка з іграшками”, “Влітку”, “Іуда”, знищені нацистами в роки Другої світової війни, лягли в основу створеного в Полтаві у 1919 році художнього музею.

Незважаючи на випробуванння долі, колекція творів митця у нашому музеї найбільша в Україні: 55 картин, 2 скульптури і 17 робочих альбомів. Основна частина цього мистецького спадку постійно експонується в двох окремих залах музею.
7 липня 2018 року для полтавців було проведено тематичну екскурсію, під час якої відвідувачі не лише оглянули постійну експозицію творів Миколи Ярошенка, а й поспілкувались з науковими співробітниками, вшанували пам’ять нашого славетного земляка.