Фотовиставка “Наша сила, міць та мужність!”

100
6 грудня виповнюється тридцять років від дня створення Збройних Сил України. З цієї нагоди Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка запрошує на традиційну всеукраїнську  фотовиставку “НАША СИЛА, МІЦЬ ТА МУЖНІСТЬ”, де будуть представлені світлини фотокореспондентів-членів Національної спілки журналістів України, присвячені становленню та розвитку ЗСУ у період російсько-української війни: Анни Чапали, Володимира Лазарєва, Олега Дубини та роботи відеографа Дмитра Панченка.

В експозиції є світлини, зроблені в перші роки війни. Здебільшого, це – портрети воїнів, що стали своєрідним літописом того часу і розповідають глядачам історії захисників, передають їхні емоції. На фотографіях-портретах закарбовані обличчя військових, які першими вирушили на захист України від російських загарбників. Як правило, такі знімки кореспонденти робили в нейтральних тонах, максимально концентруючись на деталях – очі, погляд… З часом, в фото на військову тематику з’явилися елементи оточуючого середовища. Фотографували військове спорядження, навчання, побут на передовій та життя після фронту. Фотооб’єктиви вже не просто фіксували людину, а передавали світ, в якому вона живе «на нулі» і в післявоєнних реаліях.
Хронологічно фотографії, представлені на виставці «НАША СИЛА, МІЦЬ ТА МУЖНІСТЬ», охоплюють весь період російсько-української війни. Автори тематично поділили їх на: «Бойові будні», «Діалог заради миру», «Наша броня», «Життя після фронту».
«Збройні сили України за останні роки» суттєво модернізували, зміцнили та наблизили до стандартів НАТО…», – говорить лейтенант ЗСУ Анна Чапала. Тому, нам є чим захищатися від агресора і є чим пишатися. Тому, інформація про російсько-українську війну повинна бути щодня в медійному просторі України. Ми маємо пам’ятати – завдяки кому маємо змогу щодня навчатися, працювати та відпочивати під мирним небом! Ця виставка є вшануванням воїнів, щирою вдячністю тим, хто нині на передовій і даниною пам’яті загиблим у боротьбі з російським агресором.

На виставці експонують свої фотографії та відеороботи:
Володимир ЛАЗАРЄВ, підполковник запасу, спеціальний кореспондент Інформаційної агенції Міністерства оборони України «АРМІЯinform» Період участі у районі проведення операції АТО/ООС охоплює 2015 – 2020 роки. Географія виконання бойових завдань включає понад 200-сот міст, селищ, населених пунктів та районів розташування позицій українських захисників на території Донецької та Луганської областей. Зокрема, Маріуполь, Волноваха, Широкіне, Гранітне. Талаківка, Лебединське, Павлопіль, Сартана, Торецьк, Майорськ, Зайцеве, Сєверодонецьк, Кримське, Щастя, Новоайдар, Бахмут, Піски, Старобільськ, Станиця Луганська та інші. Свої враження та емоції закарбував більше, ніж у 1500 світлинах та замальовках у друкованих ЗМІ. Взяв участь у понад 20-ти тематичних фотовиставках на воєнну тематику.
Анна Чапала, офіцер 831 бригади тактичної авіації повітряного командування «Центр». На службі в ЗСУ з 2020 року. У цивільному житті  була фотокореспонденткою обласного комунального інформагентства «Новини Полтавщини», «Зоря Полтавщини», позаштатним фотокореспондентом «УНІАН» та спеціальним кореспондентом «Армія Інформ» у Донецькій області. Першу нагороду отримала  2015-го року, на фотоконкурсі газети «День» – приз глядацьких симпатій за фото «Тато йде на війну». А згодом було  Гран-прі того ж конкурсу.
Олег Дубина, фотокореспондент ОКІА «Новини Полтавщини». Працює фотокореспондентом з 2010 року. Відзнаки:                                                                  – срібний призер Міжнародного конкурсу репортерської фотографії LifePressPhoto – 2020;                                                                                                                               – призер фотоконкурсу Національного олімпійського комітету України (2013, 2014, 2020);                                                                                                                                 – переможець обласного щорічного творчого конкурсу «Журналіст року» Полтавської обласної державної адміністрації (2018) у категорії «Кращий фоторепортаж». У якості спортивного фотокореспондента працював на матчах чемпіонату Європи з футболу 2012 року (6 ігор включаючи фінал), фіналах Ліги Чемпіонів УЄФА – 2018 (чоловічий та жіночий), Суперкубку УЄФА (2015 та 2018, Тбілісі та Таллінн відповідно), а також більше 300 матчах чемпіонатів України різних рівнів.
Дмитро Панченко, відеограф, військовослужбовець ЗСУ. Відеооператором працює з 2012 року. Починав на ОДТРК «Лтава», де був задіяний у проведенні прямих ефірів, зйомках рубрики “Музичний ранок” та сюжетів для новин. Потім працював на телеканалі «Центральний». З 2018-го призваний на військову службу до ЗСУ.
Виставка триватиме до 19 грудня