Музейний формат професійного свята

110
18 травня музей долучився до відзначення Міжнародного дня музеїв. Цього року темою свята є «Музеї в мережі: нові методи, нові відвідувачі». В рамках проекту з популяризації музеїв та розширення культурної пропозиції міста в художньому музеї урочисто відкрили перший міський інформаційно-туристичний кіоск. Загалом, близько сотні полтавців – керівників туристичних фірм, закладів розміщення, музейних установ міста та громадських об’єднань туристичної спрямованості – відвідали захід.
Інформаційно-туристичний кіоск включає 8 блоків – «Довідка про Полтаву», «7 чудес Полтави», «Музеї Полтави», «Види старої Полтави», «Пам’ятники Полтави», «Полтава форматі 3-D», «Заклади тимчасового проживання», «Туристичні фірми» – у яких кожен бажаючий зможе віднайти для себе необхідну інформацію. Справжньою родзинкою як для полтавців, так і туристів, стане розділ із ретро-світлинами полтавських вулиць.
З нагоди Міжнародного дня музеїв кращі працівники музейної галузі міста отримали нагороди.
Подяку міського голови за співпрацю отримав також колектив ТОВ «Сенсорні системи України» – компанія-розробник пристрою.
У день професійного свята  у художньому музеї  для усіх присутніх продемострували фрагмент театралізованої екскурсії «Кохання, Легенди і Шедеври».
Незмінний інтерес у публіки викликала можливість перетворитись на модель, за допомогою аксесуарів «приміряти» на себе образ історичної епохи і сфотографуватись у новій подобі, а також зробити селфі з улюбленим або вподобаним експонатом.
У другій половині дня до музею завітав колектив Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького. Гостей радо зустріли спіробітники музею і провели для них костюмовану екскурсію з елементами театралізації експозиційними залами. Колеги захоплено сприймали дійство, задавали питання.
По завершенню екскурсії відбулось дружнє чаювання та обмін думками щодо підвищення ефективності музейної діяльності.
Професійне свято музейників для гостей видалося цікавим, творчо та емоційно насиченим. Найціннішим подарунком до свята стали задоволення, вдячність і зацікавлення відвідувачів, яких цього дня у музейних залах було вдосталь.
Колектив художнього музею щиро дякує друзям музею, колегам за теплі слова вітань, які надійшли нам з цієї нагоди.