Екскурсія до Дніпра: захоплююча подорож у просторі та часі

586
Традиційно, до Міжнародного дня музеїв, науковці та співробітники Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка здійснюють екскурсії до різних міст та мистецьких центрів  України, де знайомляться з архітектурою, історичними пам’ятками, відвідують музеї, виставкові зали, художні галереї, вивчають найкращі зразки музейної діяльності, обмінюються досвідом, налагоджують міжмузейні та особисті професійні контакти.
Цьогоріч визначитися із маршрутом подорожі було не важко – майже цілий рік у колективі мріяли про екскурсію до Дніпра. 21 травня 2018 року колектив музею здійснив незабутню одноденну подорож до четвертого за кількістю населення міста України, великого індустріального і водночас – великого туристичного центру.
Музей етнографії, побуту і народно-прикладного мистецтва; Новомосковській Свято–Троїцький собор – шедевр монументального дерев`янного мистецтва, який збудовано без жодного цвяха на честь перемоги в російсько – турецькій війні; найдовша в Європі набережна Дніпра; Дніпропетровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького, Музей «Громадянський подвиг Дніпропетровщини у подіях АТО» з вуличною експозицією «Шляхами Донбасу» на майданчику біля діорами, Дніпропетровський художній музей, Музей українського живопису (приватний)  з тематичним відео і можливістю «почути», як «говорять картини» (в музеї – вперше в Україні – картини отримали змогу «оживати» за допомогою спеціальної програми), центр «Менора» – найбільший єврейський комплекс у світі, який складається із семи веж, які символізують храмовий семисвічник – символ народу ізраїлевого. Стіни «Менори» облицьовані спеціально привезеним для цього комплексу єрусалимським каменем, що не має аналогів у світі. У центрі розташовуються
Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», арт-галерея, реконструйований будинок Пчолкіна, фасади старого Катеринослава, екскурсійне бюро, найкращій у місті оглядовий майданчик, кав’ярні та багато іншого. Навіть перелік побаченого вражає!
Неймовірні враження, позитивні емоції, а також чудові світлини привезли із собою музейники до рідних домівок. Колектив висловлює щиру подяку петриківським, новомосковським, дніпровським колегам за теплий та гостинний прийом!