Андрій Дзюба: творчість як засіб довершеності життя

424
Квартет "Академія" під керівництвом Олександра Абрамова. Фото О. Розума
Квартет “Академія” під керівництвом Олександра Абрамова. Фото О. Розума
17 травня у великій виставковій залі музею відкрито виставку художньої фотографії Андрія Дзюби “Мольфарові мандри”, в рамках якої відбулась презентація збірки поезій автора під однойменною назвою. У музично-поетичному перформансі взяли участь відомі виконавці Генадій Рагулін і Володимир Раковський, квартет “Академія” під керівництвом Олександра Абрамова,  актор і режисер Богдан Чернявський, молоді актори-випускники 2018 року Полтавського музичного училища імені М.В. Лисенка Ярослава Свідерська, Ольга Марфіна, Андрій Будніченко, Антон Височанський, композитор-аранжувальник Генадій Туксішвілі.
Фото І. Лотиша
Фото І. Лотиша
Дзюба Андрій Михайлович народився у місті Полтаві 19 березня 1968 року. За фахом лікар. Автор серії персональних виставок художньої фотографії. Автор книжок: «Страж» (2013 рік. Збірка російськомовних поезій, видавництво «Автограф» місто Київ), «Мольфарові мандри» (2017 рік. Збірка віршів, видавництво «Автограф» місто Київ).
Андрій Дзюба. Фото О. Розума
Андрій Дзюба. Фото О. Розума
Богдан Чернявський. Фото О. Розума
Богдан Чернявський. Фото О. Розума
Фото О. Розума
Фото О. Розума
Фото І. Лотиша
Фото І. Лотиша
Фото О. Розума
Фото О. Розума
Фото О. Розума
Фото О. Розума
Представлені в рамках експозиції світлини є провідниками  наших шукань і лотами, що вимірюють глибини наші. Вони скомпоновані в птаха на центральному пілоні. Той птах ширяє просторами, гублячи барвисте перо та беручи абрис спогаду в русі неспинному по спіралі часу. Андрій Дзюба запрошує глядача до мандрів: “Ми пройдемо забутими, а інде загубленими, вулицями нашого міста. Підняті площини старих будівель полишать нас на одинці з спогадами, може десь і зачепить нас жур втраченого. Але казка дендрологічного парку зцілить нас і дасть силу до крил. Полетимо ми у країни далекі, подивимося на сині гори та чорні бескиди, торкнемося бруківки площ та зазирнемо у щілини між кам’яниць спечених сонцем. Та і повернемося у рідне місто. Куди нам тікати? Тут на цій землі і серце наше і наша душа”.
Книжка «Мольфарові мандри» – то збірка віршів, що сповнені протиріччями, мінливі сяйво та сутінь, які тримають нас у цьому світі, напувають їх римовані тіла). Але вірші треба читати, слухати…. бачити).
Канал Андрія Дзюби: https://www.youtube.com/channel/UC8ar3FaxHKg79aJqV7diTdQ
Цифрову версію книжки можна переглянути за адресою: https://www.twirpx.com/file/2414166/
Замовити «Мольфарові мандри” можна в особистому повідомленні автору: https://www.facebook.com/andrii.dziuba Б, а також на поштову скриньку автора: dziubaandrii@ukr.net або dziubaandrii@rambler.ru