Петриківський розпис, або «Петриківка» — українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпропетровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва. Побутові речі із візерунками в стилі петриківського розпису збереглися з XVII століття.
Визначальними рисами розпису, що відрізняють його від інших подібних видів малярства (наприклад, від українського опішнянського розпису та від російських хохломського розпису і федоскінської мініатюри), є техніка виконання, візерунки, їх кольори та біле тло.
5 грудня 2013 року Петриківський розпис було включено до Списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.
Запрошуємо родини вимушених переселенців на майстер-клас Євгена Пілюгіна з петріківського розпису!
З історією та технікою петриківського розпису вимушених переселенців з Харкова та Сум знайомив Євген Пілюгін, член Національної спілки художників України, голова Полтавського обласного осередку майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України. 15 учасників заходу під орудою визнаного майстра захоплено створювали власні шедеври. Багато хто сумнівався у своїх творчих здібностях, але кінцевий результат задовольнив усіх. Малюнки вийшли напрочуд гарні. У піднесеному настрої учасники зробили фото на згадку.