Діти у мистецтві: до Міжнародного дня захисту дітей

63
Темою чергової «Сімейної неділі»,  приуроченої до  Міжнародного дня захисту дітей, обрали «Діти у мистецтві». Для малюків і батьків підготували спеціальний пригодницький квест, протягом якого учасники мали віднайти у постійній експозиції живописні твори із зображенням дітей, а серед них – хлопчика у солом’яному капелюсі із чотириногим другом. Квесту передувала невеличка інтерактивна бесіда-презентація про портрети дітей у різних  живописних стилях і техніках. Учасники дізнались, як зображували дітей майстри епохи Відродження, імпресіоністи, абстракціоністи, сюрреалісти, поп-артисти.
Після завершення квесту художник-педагог Марина Герасименко вчила дітлахів малювати портрет. Моделлю стала дівчинка Варя, одна із постійних учасниць проекту «Сімейна неділя у Художньому музеї». Дітлахи із задоволенням спостерігали за діями художниці, яка, коментувала кожну свою дію, навчала юних поціновувачів мистецтва, на що звертати увагу при створенні портретного зображення. Портретована також не залишалася осторонь, намагалася залишатись нерухомою, нагадувала художниці, щоб та обов’язково зобразила її з усмішкою і гарною.
Завершився захід знайомством із найбільш незвичними техніками анімації. І дорослі, і діти захоплено переглядали відео, відповідали на питання, задавали свої.
Червнева «Сімейна неділя» пройшла у надзвичайно теплій, дружній, родинній атмосфері.