1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, нагородили переможців ІІ міжрайонного конкурсу «З любов’ю до рідного краю», заснованого народним депутатом України Костянтином Іщейкіним. Церемонія відбулась у великій виставковій залі Полтавського художнього музею (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка.
Протягом двох місяців тривав дитячий конкурс малюнків «З любов’ю до рідного краю». Діти надсилали твори, в яких зображували особливі, на їх думку, місця своєї малої Батьківщини. З п’яти районів цього року до фіналу надійшло 105 робіт і всі вони зараз виставлені у дитячій залі імені Саші Путрі Полтавського художнього музею (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Експозиція буде доступна полтавцям і гостям міста, на дитячі шедеври будуть дивитися відвідувачі музею.
Цей конкурс також можна назвати «битвою художніх шкіл». Дуже сильні художні школи і гуртки на Хорольщині, Лубенщині, Семенівщині, Оржиччині і Великобагачанщині. Щоб неупереджено і професійно визначити кращих з кращих, журі оцінювало всліпу, не знаючи імен і навіть з якого району прибула робота.
До складу журі увійшли титуловані професіонали: Анатолій Чорнощоков, Народний художник України, завідувач кафедри образотворчого мистецтва ПНПУ ім. В.Г. Короленка; Микола Підгорний, Заслужений художник України, член НСХУ; Юрій Самойленко, Заслужений діяч мистецтв України, голова Полтавської обласної організації Національної спілки художників України; Ольга Курчакова, директор Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, Заслужений працівник культури України, член НСХУ, мистецтвознавець; Михайло Шлафер, член Української асоціації карикатуристів, художник-карикатурист, художник- сценограф, член журі міжнародних конкурсів карикатури та іронічної графіки, директор Полтавського міського парку (Дендропарку); Тетяна Зіненко,
кандидат мистецтвознавства, завідувач кафедри образотворчого мистецтва ПНТУ ім. Юрія Кондратюка; Алла Тимошенко, художниця, член НСХУ, завідувач відділом виставкової та масової роботи Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка; Вікторія Гуржій, науковий співробітник відділу виставкової та масової роботи Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка та Почесний голова журі,
засновник конкурсу, народний депутат України Костянтин Іщейкін.
– Безмежно люблю дітей, безмежно люблю рідний край і дуже хочу, щоб абсолютно усі дітки були здоровими і щасливими. І хочу, щоб в усіх було успішне майбутнє. Тому ми, дорослі, маємо докладати усіх зусиль, щоб наші діти розвивалися. А ще – щоб кожен хотів повертатися до своїх рідних куточків. Малюнки – фантастичні. Рівень оцінювали професіонали, бо сперечатися про певні моменти мають виключно фахівці. Я переглядав всі роботи. Вразив і багачанський дуб, і Гоголь, і малюнок про загиблого солдата, і пейзажі. Хочу відзначити, що цього року значно підвищилася техніка виконання. Я бачу своє завдання у популяризації цих робіт, щоб їх побачило якомога більше людей, щоб наступного року було більше конкурсантів.
Результатом минулорічного конкурсу стали ілюстрації до поетичної збірки «Книги, написаної з любов’ю до рідного краю», і дуже добре, що у нас досвідчених поетів ілюстрували молоді митці. Бо картини – це є тиха поезія, а поезія є уособленням живопису. Дякую, що наш конкурс стає постійним, що він залучає все більше людей, – відкрив церемонію нагородження Костянтин Іщейкін.
Перше, друге і третє місце визначали у трьох вікових категоріях і в трьох номінаціях: «Краща техніка виконання», «Приз глядацьких симпатій» і «Краще розкриття теми». Грошові премії присуджувались призерам у старшій віковій категорії в номінації «Краще розкриття теми».
– Усі діти – вже переможці, бо вони є учасниками цього конкурсу. Діти повинні відчути впевненість у своїй праці, відчути, що все, що зроблене від щирого серця – завжди буде оцінене. Можливо ми були не зовсім об’єктивні, але намагалися такими бути. Найбільше мене вразив малюнок, де мати стоїть і горює над Героєм, який захищав Україну. А взагалі саме головне – виставка, яка справляє гарне враження, – наголосив член журі Юрій Самойленко.
Гоголівська громада стала найактивнішим уболівальником і виборола додатковий приз для своєї землячки.
Конкурсанти з Великобагачанського району вибороли І і ІІ місця у середній віковій категорії у професійній номінації «Техніка виконання», а також набрали найбільшу кількість вподобань під час онлайн-голосування.
Чи не найбільші баталії точилися навколо номінації «Приз глядацьких симпатій» і окремо вирував Фейсбук, голосуючи у віртуальній номінації.
«Вибір соцмереж». Найактивнішими у голосуванні стали користувачі з Гоголівської громади, які організували найбільшу групу підтримки для своїх землячок. Коли почали рахувати лайки, виявилося, що фейсбучні симпатії часто співпадали з думкою журі, а деякі роботи набрали однакову кількість лайків. У молодшій віковій групі найбільше лайків, на момент зупинення голосування, отримала робота «Моя країна – найкраща» Аліни Басали, учениці Гоголівської ЗОШ І-ІІІ ст. Всього на два лайки менше отримала робота Елі Шиян, учениці
першого класу Устивицької школи. У середній віковій групі, найбільше лайків отримала робота «Квітуче селище», яка принесла перемогу своїй авторці в основній номінації – Ірі Книш, учениці Гоголівської ЗОШ І-ІІІ ст. Іра Книш і Аліна Басала – вихованки викладача Людмили Остапець. У старшій віковій групі перемогу здобула Ірина Гаврик, учениця Лазірківської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. В.О. Підпалого, яка також здобула одну з трьох головних нагород конкурсу.
Художники з Лубенщини отримали найбільше спеціальних відзнак від Почесного голови журі.
Сюрпризом стало вручення спеціальної відзнаки Почесного голови журі авторам робіт з цікавою ідеєю. 8 з 12 спеціальних відзнак виграли юні таланти з Лубенщини, а також 7 дипломів за перемоги у різних номінаціях і вікових категоріях.
Особливо відвідувачів експозиції вражає малюнок Тетяни Щербань, учениці ОЗ «Засульський ліцей» – «Ця війна не в далекій країні, А в вишневій моїй Україні!».
Конкурсантка з Лазірок виграла 3000 гривень і додатковий приз від користувачів Фейсбуку.
Срібною призеркою у старшій віковій категорії ключової номінації стала конкурсантка з Лазірок – Ірина Гаврик, учениця Лазірківської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. В.О. Підпалого, а загалом учасники з Оржиччини вибороли 6 дипломів за перемоги у різних номінаціях і вікових категоріях та спеціальну відзнаку Почесного голови журі.
Хорольчанки виграли 6500 гривень на двох: перша премія у авторки декоративної композиції
Учениці Хорольського початкового спеціалізованого мистецького закладу виграли третє і перше призові місця. А загалом з Хорольського району шестеро талановитих дітей посіли призові місця.
Самі ж учасники не приховували хвилювання та позитивних емоцій. «Завдяки цій перемозі, я буду рухатися далі. Я дуже захоплююся пейзажами Хоролу, особливо вночі, дуже подобається, коли вода переливається у місячному сяйві. У нас на річці Голубиха дуже красиві пейзажі. Колись я з татом ходила на рибалку і вирішила намалювати на картині свої давні спогади. Для мене ця картина була найважчою і найголовнішою», – розповіла володарка ІІІ місця у старшій віковій групі номінації «Краще розкриття теми» Тетяна Майборода про свою роботу «Нічна рибалка на річці Голубиха».
Володарка першої премії – Анна Ювченко теж з Хоролу, розповіла, що її робота про Великдень, коли люди на свято йшли до місцевої церкви у Хоролі. Робота виконана у стилі декоративної композиції. «Я дуже здивована, дуже задоволена, це моя перша перемога, надіюся – не остання. Це дуже заохочує», говорить переможниця.
Наставниця дівчат – викладач Хорольського спеціалізованого початкового мистецького навчального закладу (дитяча музична школа) Віра Шахматова розповіла, що другий рік поспіль її вихованці беруть участь у цьому конкурсі і здобувають призові місця. «Картина народжується в процесі. І от у нас вийшли такі роботи. Діти надихають мене, а я надихаю їх. Ми переглядаємо картини, відвідуємо якісь виставки, нас надихає наша мальовнича рідна Хорольщина. Я бажаю своїм дітям продовжити свій творчий шлях, бо творчість – це прекрасно. Це дуже розвиває людину. І, звісно ж, перемог!»
Цінні подарунки, які допоможуть дітям далі розвивати свої таланти –скетч-буки, мега-розмальовки, набори для розпису, настільні ігри, пазли дарували усім переможцям номінацій, а переможці у старшій віковій категорії в номінації «Краще розкриття теми» отримали грошові премії – 5000 грн. (І місце), 3000 грн. (ІІ місце) і 1500 грн. (ІІІ місце), а також спеціальну книгу для створення генеалогічного дерева своїх родин.
«Фінал художнього конкурсу, де все по-чесному, ніякого кумівства чи приятелів, дарує дітям те відчуття, що є справедливість у світі, що своєюпрацею і талантом можна досягти визнання. Насправді, неважливо хто яке займає місце, бо потім доля може скластись дуже цікаво. Наприклад, малюнок минулорічної призерки у старшій віковій категорії Тані Парнюк з
Хорольщини – «Солов’ї у моєму саду», став обкладинкою для нової поетичної збірки. А на розворотах книги теж роботи призерів. На шмуцтитулах роботи Дар’ї Телешун з Семенівки, Марії Олійник з Лубен, Анни Ведмідь з Оржиці, Аліни Махно з Семенівського району та Ольги Глущенко з Хоролу. Головне, що відбувся найдобріший захід для дітей, який організовують дорослі. І це крута ідея, а тепер вже традиція від Костянтина Іщейкіна», – коментує результати куратор і ведуча конкурсу Ольга Ружицька.
Вітали фіналістів своїми виступами вихованці Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді (театр мод «Силует», циркова студія «Єдність», вокальна студія Вікторії Крохмальної, ансамбль спортивно- бального танцю «Натхнення»).
Організатори конкурсу забезпечили учасників трансфером, святковим частуванням і особливим бонусом – подарували екскурсію, щоб гості могли побачити унікальну виставку, створену до 100-річчя музею.
А ось імена усіх цьогорічних дипломантів:
Номінація «Техніка виконання»
Старша вікова категорія:
І місце – Олійник Єлизавета (ОЗ «Оржицька ЗОШ І-ІІІ ст. ім. І.Я. Франка», гурток «Чарівний пензлик»)
ІІ місце – Снігирь Олена (Семенівський НВК №2, студія «Золота палітра»
ІІІ місце – Тютюнник Євгенія (Хорольський район, Андріївська ЗОШ І-ІІІ ступенів)
Середня вікова категорія:
І місце – Книш Ірина (Великобагачанський район, Гоголівська ЗОШ І-ІІІ ст.)
ІІ місце – Писаренко Анна (Велика Багачка)
ІІІ місце – Губар Дарія (Семенівський НВК №1 ім. М.М. Хорунжого)
Молодша вікова категорія:
І місце – Дяченко Віра (Лубенський район, Вищебулатецька ЗОШ І-ІІІ ступенів)
ІІ місце – Орел Адель (Семенівський НВК №2, студія «Золота палітра»)
ІІІ місце – Черкаська Валерія (Лубенський район, Оріхівська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. В.М. Леонтовича)
Номінація «Глядацькі симпатії»
Старша вікова категорія:
І місце – Кваша Валерія (Оржицька ДМШ)
ІІ місце – Міщан Владислава (Семенівський НВК №2), Ткаченко Анжела
(Лубенська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 6)
ІІІ місце – Надточій Дмитро (Семенівський район, Горошинська ЗОШ І-
ІІІ ст.), Золотоверх Дар’я (Лубенська художня школа)
Середня вікова категорія:
І місце – Таранич Альона (Лубенський район, ОЗ «Засульський ліцей»)
ІІ місце – Неволя Анна (Семенівський НВК №2, студія «Золота палітра»)
ІІІ місце – Грицун Кіра (Лубенська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 6)
Молодша вікова категорія:
І місце – Затинна Діана (Оржицький район, Яблунівська ЗОШ І-ІІІ ст.)
ІІ місце – Перепелиця Дар'я (Хорольська гімназія)
ІІІ місце – Колісник Камілла (Оржицький будинок дитячої та юнацької творчості, гурток «Чарівний пензлик»)
Номінація «Розкриття теми»
Старша вікова категорія і грошова премія:
І місце (5000 грн) – Ювченко Анна. (Хорольський початковий
спеціалізований мистецький заклад (ДМШ),
ІІ місце (3000 грн) – Гаврик Ірина (Оржицький район, Лазірківська ЗОШ
І-ІІІ ст. ім. В.О. Підпалого)
ІІІ місце – Майборода Тетяна (1500 грн) (Хорольський початковий спеціалізований мистецький заклад (ДМШ)
Середня вікова категорія:
І місце – Петросян Орина («ОЗ «Оржицька ЗОШ І-ІІІ ст. ім. І.Я. Франка»)
ІІ місце – Корнієнко Ангеліна (Семенівський НВК №2, студія «Золота палітра»)
ІІІ місце – Єщенко Антон (Хорольський район, Вишняківська ЗОШ І-ІІІст.)
Молодша вікова категорія:
І місце – Москаленко Лада (Оржицький район, Тарасенківська ЗОШ І-ІІ ст.)
ІІ місце – Чернецька Анна (Хорольський район)
ІІІ місце – Ломака Марія (Лубенський район, Вищебулатецька ЗОШ І-ІІІ ст.)
Спеціальну відзнаку Почесного голови журі отримали:
Ведмідь Анна (Оржиця)
Телешун Дар'я (Семенівка, НВК №2)
Міхно Марина (Хорольщина)
Попова Ангеліна (Лубни, ЗОШ №6)
Маркарян Ані (Лубни, ЗОШ №6 і художня школа)
Вайло Максим (Семенівка, НВК №1) Король Єва (Лубни)
Андрущик Марк (Лубни, ЗОШ №6)
Павленко Владислав (Новооріхівка)
Щербань Тетяна (Засулля)
Токарєва Інна (Лубни)
Карбан Ярослав (Лубни)
Фото робіт суперпереможців: