Виставка “Полтава. Формула любові”

164
“Полтава. Формула любові” – виставка-продаж творів відомих полтавських художників з приватної колекції Олега Денисенка. Частину коштів від продажу буде спрямовано на підтримку Збройних Сил України, частину – на видання книги “Пам’ятники Полтавщини в роботах Володимира Попенка

За фахом уродженець Сум Олег Денисенко – інженер-радіоелектонік та економіст, за покликанням  –  колекціонер, меценат, закоханий у мистецтво романтик. Колекціонуванням захопився ще у дитинстві: у дев’ятирічному віці почав збирати поштові марки. З того часу інтерес не згас, як це часто буває, а навпаки, протягом життя тільки набуває розвитку. Першу свою виставку поштових марок і конвертів, яка була присвячена Міжнародному року дитини, підготував і експонував у Сумському палаці піонерів ще 1979 року. Протягом наступних двадцяти років, упродовж навчання у школі та на факультеті радіоелектроніки Сумського державного університету, Олег Денисенко поповнював колекцію марок, сучасних листівок і поштових конвертів. Переїхавши 2005 року до Полтави, з першої прогулянки закохався у місто, зацікавився його історією та архітектурою, і, як наслідок – почав збирати старі листівки з видами Полтави та Полтавської губернії. У вирі подій познайомився з полтавцями – колекціонером Євгеном Анічиним і відомим меценатом і колекціонером живопису Олексієм Петренком, які сприяли подальшому знайомству з місцевим мистецьким колом. Так почався шлях до співпраці з художниками Полтави. Разом з колегами-колекціонерами Олег Денисенко організовував і підтримував художні пленери «Мальовнича Котелевщина» (с. Деревки, 2014 р.), «Несподівана Полтава» (Полтава, 2015 р.); тематичні виставки у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв)  імені Миколи Ярошенка. Саме під час проведення пленеру «Несподівана Полтава» виникла ідея увічнення архітектурного ансамблю Круглої площі Полтави, показавши його минувшину і сьогодення, відображені у картинах, листівках і фотографіях. До середини 2016 року проект отримав назву – «Кругла площа – архітектурне серце Полтави» і  згодом був успішно реалізований. Протягом року відомі полтавські художники Денис Городничий, Денис Зозуля, Анатолій Лавренко, Лариса Лукаш, Юлія Мохірєва, Володимир Попенко, Марина Рожнятовська, Віктор Шершень створювали картини, на яких зобразили всі будівлі ансамблю, пам’ятник Слави, Корпусний парк. Частина творів з проєкту «Кругла площа – архітектурне серце Полтави» увійшла до даної виставки і запропонована для продажу.
В експонованих творах переважає саме емоційне сприйняття архітектурного центру міста, заради художньої правди автори привносять до оригіналів ту ступінь узагальнення, яка робить образ наближеним до ідеального, того, який існує у свідомості самого художника. Художники знаходять несподівані та ефектні ракурси для загальновідомих пам’яток. Примітно, що одні й ті ж види надихнули авторів на створення різних за образним осмислення творів. Камерна Кругла площа постає більш сонячною: гамма, в якій вона написана, є більш м’якою, а композиція тяжіє до більшої замкнутості та тектонічності. Парадна Кругла площа у своєму художньому образі з’являється більш холодною і вишуканою, сповненою аристократичного блиску і пишноти. У живописних та графічних роботах ансамбль Круглої площі розкривається дійсно багатогранним: то задумливо-споглядальним і таємничо-туманним, то затишним і тихим, сумним і світлим, і завжди – елегантним, динамічним і натхненним. Усі без винятку твори художників передають особливу  атмосферу. Митці прославляють місце, яке є справжнім архітектурним серцем Полтави, милуються ним, захоплюється красою творіння людських рук, прагнуть стати співучасниками цього творіння і кожен раз знаходять в образі Круглої площі своє натхнення, свою формулу любові до міста.
Олег Денисенко багато років без зайвого галасу і самопіару жертвує кошти на  різноманітні суспільно-корисні проєкти культурно-мистецького спрямування, а з початком широкомасштабної російської агресії допомагає Збройним Силам України.
Кошти від продажу картин будуть спрямовані на підтримку діяльності відомого українського художника-волонтера Олега Локтєва, який опікується харчуванням воїнів на передовій, побутом у шпиталі, фонду «Солідарна справа громад», а також на видання книги «Пам’ятники Полтавщини в роботах художника Володимира Попенка».
Вподобані роботи можна придбати за готівку, або по  безготівковому розрахунку. З додаткових питань та з пропозиціями звертатися на WhatsApp  або Viber за номером +380 50 184 81 30. Оплата на карту 4035 2000 4084 4992 або на рахунок  UA 183220010000026009310069759.
Марина Попкова