Роксолана Дудка “Народне. Традиційне. Сучасне”

246

Роксолана Дудка – докторка філософії з дизайну, кандидатка мистецтвознавства.
Живописиця, скульпторка, керамістка, XRart, мистецтво в публічному просторі, партисипативні практики.
Авторська керамічна скульптура (українська народна іграшка) – це важливий елемент української культури, через який мисткиня трансформує наявні знання про декоративний розпис та традиції в народному мистецтві.
У своєму мистецтві Роксолана зображує квіти, тварин, фантастичні та вигадані істоти, рослини, абстрактні композиції. Мисткиня ретельно вивчає значення та глибинне коріння орнаментів, знаків та символів у декоративному живописі. Це допомагає їй вести перемовини зі світом та самовизначитися,  самоідентифікуватися в ньому як жінка та як художник. Занурюючись у її мистецтво, можливо зрозуміти світобудову і роль людини в ній. Одночасна простота та складність форм і образів, які вона використовує в своїх роботах, мають глибокий зміст, тлумачення, а їхні казкові варіації з пізнаваними зображеннями провокують роздуми на тему особистісного розвитку та краси навколишнього світу. Обрана манера декоративності зображення дає їй можливість особистої інтерпретації світу, в якому вона живе і в якому хотіла б жити.
Роксолана Дудка являється членкинею Національної Спілки Майстрів Народного Мистецтва України (2017), лауреаткою стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва (2017, 2019), володаркою гранту Президента України молодим діячам мистецтв (2018), лауреаткою стипендії Президента України для митців образотворчого мистецтва (2019, 2021), лауреаткою стипендії Українського культурного фонду, володаркою гранту (2021).
Роботи мисткині осіли в збірці Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» (Київ), Національного музею українського народного декоративного мистецтва (Київ), Асоціації Українського культурно-просвітницького центру «Родина» (Клайпеда, Литва), а також у приватних колекціях в Україні, Америці, Польщі, Литві, Австралії, Північній Македонії, Франції,Німеччині, Китаї та Південній Кореї.

 

Фото Марії Маркар'ян-Шестакової
Фото Марії Маркар’ян-Шестакової
Фото Марії Маркар'ян-Шестакової
Фото Марії Маркар’ян-Шестакової