Збережене мистецтво: Адольф фон Беккер “Табун коней”

56
Виставка однієї картини з фондової збірки, що нині запропонована Полтавським художнім музеєм (галереєю мистецтв) імені Миколи Ярошенка своїм віртуальним відвідувачам, приурочена до Дня незалежності Фінляндії, який відзначається 6 грудня.
У Полтавському художньому музеї зберігається робота фінського художника Адольфа фон Беккера (1831-1909рр.) «Табун коней».
Адольф фон Беккер – академічний художник, представник реалістичного напрямку, майстер жанрових сцен, в яких оспівував будні і свята, працю і відпочинок звичайних людей. Вважається, що саме з нього почала формуватися фінська живописна школа. За першою освітою Беккер юрист. Образотворче мистецтво вивчав у Школі малювання Фінського художнього товариства, в Копенгагенській та Дюсельдорфській Академіях. Один із перших фінських художників він поїхав у Францію, навчався у Гюстава Курбе. Повернувшись на батьківщину, відкрив приватну Академію живопису. Його учнями були такі знамениті в майбутньому фінські художники як: Хелен Шерфбек (1862–1946), Альберт Едельфельд (1854–1905) і Акселі Галлен-Каллела (1865–1931).
Твір «Табун коней» надійшов до Полтавського художнього музею у 1950 році з колекції Київського музею Російського мистецтва. Картину намальовано у світлих тонах, в основному рожевими, зеленими та коричневими барвами. На полотні відтворено жанрову картину із елементами пейзажу. На першому плані справа зображено погонича на коні, поруч з ним табун. А ліворуч на протиставлення останнім зображено пастуха і отару овець – це є другий план. На третьому плані знаходиться показ лісу, що ніби тане у передвечірньому тумані.