Юлія Бала: «Краса врятує світ!»

321
16 серпня у великій виставковій залі музею відкрито персональну виставку Юлії Бали «Краса врятує світ!»
Фото О. Розума
Фото О. Розума
Юлія Бала – живописець, член Національної спілки художників України (2013).На рахунку у Юлії більше 20 персональних виставок, перша з яких відбулася у 2008 році в Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка і називалася «Я відчуваю запах квітів…»
На кожній виставці  з полотен Юлії струменить любов до своєї Батьківщини, до рідної землі, прагнення зберегти країну цілісною і квітучою. Художниця стала активною учасницею творчих заходів в підтримку воїнів, що знаходяться в АТО (аукціонів, виставок, мистецьких акцій). Адже зараз, коли на Сході України війна, серед військових знаходяться ті люди, що прагнуть підтримувати духовний розвиток, морально-психологічний стан бійців, наповнювати життя героїв кольорами. Таким активістом є командир батальйону «Полтава» Юрій Анучін, що запропонував і разом із Юлією Балою втілив у життя ідею художнього розпису предметів війни – гільз, ящиків з-під снарядів тощо. Ідея розрослася у масштабний проект, і творчість полтавської художниці Юлії Бали помітили в столиці України люди, які в прямому сенсі впливають на долю нашої держави: Арсен Борисович Аваков (Міністр внутрішніх справ України), Арсеній Петрович Яценюк (на той час, у 2016-му, прем’єр-міністр України). Ці розписані предмети, як символ втіленої ідеї закінчення війни, настання миру, разом з живописними полотнами Юлії Бали, облетіли багато країн, зокрема, побували в Канаді на презентації книги «Добробати. Історія подвигу батальйонів, що врятували країну».
В Україні у період 2015-2017 років у Києві відбулися знакові для художниці виставки: у  Верховній Раді України (під назвою «Любов до Батьківщини»), у Міністерстві регіонального розвитку України, у Національній бібліотеці імені Ярослава Мудрого.
Художниця продовжує активно творити і популяризувати Україну як сучасну європейську державу, з унікальними мистецькими традиціями, надзвичайною надихаючою природою.
Виставкова діяльність Юлії Бали:
Учасниця Міжнародної виставки «Мистецтво замість гармат» (Полтава, 2009), Міжнародної виставки «Золота Зуза» (Рівне, 2010), переможниця в номінації «Натюрморт» на Міжнародній виставці «Український тиждень мистецтв» (Київ, 2010 р.), стала експонентом обласного свята «Решетилівська весна» (2008-2010), у 2012-2013 р.р. презентувала картини на обласному святі «Пісні Бузкового гаю»
(смт. Диканька). Взяла участь у мистецькому пленері в с. Гоголеве (2008 р.), на дачі
В.Г. Короленка в Шишацькому р-н. Полтавської обл. (2013 р.), на Всеукраїнському пленері в с. Синевірська Поляна Закарпатської обл. ( 2016 р.), де отримувала уроки живопису у відомих сучасних художників. Презентувала свої роботи в музеях В.Г. Короленка, П. Мирного (Полтава), ПХМГМ ім. М. Ярошенка, Краєзнавчому музеї (м. Миргород, 2011 р.), в мистецькій крамниці «Сто доріг», літературно-меморіальному музеї Д. Гурамішвілі  (м. Миргород), ТЦ «КОНКОРД» (м . Полтава 2010, 2011 роки), у Національному університеті імені В.Н. Каразіна (м. Харків), Львівська кав’ярня (Полтава, 2016-2017) . Є учасницею Всеукраїнських виставок : «Україна мальовнича» (Київ, 2011), «До дня художника» (Київ, 2011), «Різдвяна» (2011-2012, Київ), «Щедрість рідної землі» (м. Кмитів, 2012), «Жінки України – митці» (Київ, 2012), «Мальовнича Україна» (Київ, 2012), «Україно, Україно, славний край козачий» (Київ, 2012), «Великодня виставка» (м. Кмитів, 2012), «Край наш козацький» (Київ, 2013), «Молодіжна виставка» (Київ, 2013), «До дня художника» (Київ, 2013), «Лубенська весна»  (м. Лубни, 2015) та багатьох інших. Твори мистецтва знаходяться в музеях України, приватних колекціях.
Фото О. Розума
Фото О. Розума
Фото О. Розума
Фото О. Розума
Фото О. Розума
Фото О. Розума
Фото О. Розума
Фото О. Розума
Фото О. Розума
Фото О. Розума
Фото О. Розума
Фото О. Розума
Фото О. Розума
Фото О. Розума
Фото О. Розума
Фото О. Розума
Фото О. Розума
Фото О. Розума