Тетяна Горицвіт (Луньова): пильнуймо важливі еко-деталі!

221

27 вересня у прес-центрі музею відбулася презентація -методичного посібника для освіти та самоосвіти з екології та охорони довкілля «Еко-зум, або Пильнуймо важливі еко-деталі» Тетяни Горицвіт (Луньової). Книга присвячена актуальним проблемам екології в Україні, екологічної освіти та формування екологічної самосвідомості людини.

Авторка – Тетяна Горицвіт (Луньова) – письменниця, лінгвістка, викладачка, еко-активістка. Народилася 6 квітня 1976 року в Києві. Від 1989-го мешкає в Полтаві. Перші поетичні твори були опубліковані під дівочим прізвищем Карунна. Закінчила з відзнакою Полтавський державний педагогічний інститут імені В.Г. Короленка за спеціальністю «Українська мова і література та англійська мова». Навчалася в аспірантурі Київського національного лінгвістичного університету, де у 2006 році захистила кандидатську дисертацію про лексичні засоби втілення концепту ГАРМОНІЯ в англійській мові і відтак здобула ступінь кандидата філологічних наук. Викладає англійську мову в Полтавському національному педагогічному університеті.

У більшості своїх робіт – різних за жанрами літературних творах, філософських есеях, дитячих казках – Тетяна Горицвіт (Луньова) звертається до теми захисту природи.  Сучасні люди, на думку авторки, хоч і відчувають подекуди проблеми довкілля (забруднення повітря, водойм, ґрунтів), але їхнє ставлення до природи залишається зверхнім. А це означає, що перегляду потребують самі підходи до екологічного  виховання. Навіть поняття «екологія» подекуди вимагає оновленого тлумачення.

Активну участь у презентації взяли не лише шанувальники літературної творчості Тетяни Горицвіт (Луньової), але й активісти природоохоронної справи, вчителі, студенти.