Симфонія кольорів у творчості юних полтавців

68
27 червня 2018 року у залі дитячої творчості імені Саші Путрі відкрито виставку “Кольорова симфонія” арт-студії “Художник” під керівництвом Юрія Бернацького.
Здається ще вчора арт-студія «Художник» відзначала свій п’ятирічний ювілей. Та час нестримно йде і ось промайнув  ще один творчий рік, сповнений звершень, праці та маленьких і великих перемог. Студія вкотре відчиняє двері всім тим, хто відчуває у собі потяг до прекрасного,  хто хоче поринути у безмежний світ графіки та живопису.
У цьогорічній виставці беруть участь 35 юних художників віком від шести до сімнадцяти років. В експозиції представлено 55 робіт у різних техніках: гуаш, олійні фарби, пастель, олівці, фломастери, гратографія та графка ручного друку (лінорит, монотипія, гравюра на картоні).
Нинішній навчальний рік приніс учням Арт-студії «Художник» нові звершення та здобутки: дев’ять студійців стали лауреатами відкритого дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва імені Саші Путрі: перше, два других і чотири третіх місця у різних вікових категоріях; у дитячо-юнацькому конкурсі «Полтава очима дітей»; перше місце в XV обласній відкритій олімпіаді з рисунку, що проводилась на архітектурному факультеті  Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка; гран-прі, третє і два других місця в міському конкурсі пленерного живопису«Туристичними стежками Полтави».
Учні є активними учасниками міських пленерів, що традиційно проводяться на території Полтавського дендропарку, історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви».Також студія самостійно проводить пленери у наймальовничніших куточках Полтави та області .У них приймають участь як учні, так і випускники студії. Це сприяє спілкуванню та творчій взаємодії початківців і молодих художників.
У бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного також відбулася виставка присвячена рідному краю.
Плідною є і творча співпраця студії з Полтавським художнім музеєм (галереєю мистецтв) імені Миколи Ярошенка – це традиційні Різдвяна та Великодня виставки,а також виставка кращих графічних робіт студійців за останні шість років.
Цього року три творчі виставки проведено на природничому факультеті Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка у рамках Міжнародних конференцій «Макренківська концепція підготовки вчителів у контексті вітчизняних та світових тенденцій розвитку педагогічної освіти» та «Методика навчання природничих дисциплін у середній та вищій школі» і Всеукраїнської  студентської олімпіади з біології.
Досвід арт-студії “Художник” активно вивчається магістрантами та викладачами магістратури спеціальності  073 Менеджмент, спеціалізації “Управління навчальним закладом, Управління проектами, Управління інноваційною діяльністю”. Діяльність студії  визнана інноваційною, форма – як така, що відповідає вимогам концепції Нової Української школи, а керівника Ю.Бернацького – носієм передового педагогічного досвіду в царині естетичного виховання.
На традиційному заході «Гордість природничого факультету» у рамках конференції «Методика навчання природничих дисциплін у середній та вищій школі» студійці й керівник були відзначені подяками.
Випускники студії успішно вступають до вищих навчальних закладів художнього спрямування України ( Полтава, Харків, Київ, Львів).