Персональна виставка Олени Зозулі

406

7 лютого у великій виставковій залі музею відкрито персональну виставку Олени Зозулі.
Олена Зозуля — полтавська художниця, живописець, іконописець. Наразі працює у напрямі експресії. На виставці представлені понад 100 творів, основна частина з яких написана 2008-2019 рр.
Олена Зозуля: «Я дуже хочу показати глядачам, полтавцям, свою творчість. Це перша моя виставка у такому масштабі, і більшість моїх робіт, представлених на виставці, глядачі побачать вперше. Для мене особисто це надзвичайна подія, яка дає сили творити і рухатися далі. Виставку відкривають три ікони, написані у 2001 і 2013 роках. Вони прикрашені рушниками, які ткали і вишивали мої прабабуся і бабуся з села Зозулі Шишацького району. Саме ці роботи є особливо важливими та цінними для мене і я радію, що можу показати їх світу».
Едуард Странадко, голова Національної спілки фотохудожників України, про творчість Олени Зозулі: «У творчості художника зберіглося те, що в останні десятиріччя здавалося начисто витисненим на периферію напористим постмодерном — практика живописання, створення станової картини, цінність роботи художника над полотном. Полотна ці, зазвичай, нефігуративні за виконанням, побудовані на інтенсивних колористичних експериментах. Це територія насиченого кольору, свято яскравих фарб та контрастних поєднань». «Живопис Олени Зозулі сповнений легкістю буття, піднесеною свіжістю і філософською рефлексією. Майстерність і глибина сприйняття дозволяють їй відкрити завісу таємниці людської душі через вільне експресивне бачення природних пейзажів, витончених натюрмортів і портретів.
Контраст ранку і ночі, спекотного дня і дощового вечора, піднесеність і велич гір, пагорбів і рівнин всіх відтінків і кольорів дають можливість розширити горизонти сприйняття і показати, як енергетика природних пейзажів надихає, і підіймає над буденним» — один з друзів Олени, Микола Ляпаненко.
Олена Зозуля — учасниця національних і міжнародних виставок. Персональні виставки відбувалися у музеях України (зокрема, у Літературно-меморіальному музеї Івана Котляревського, 2019). Групові виставки: 2019 – український проект «Падаюча тінь Мрії на сади Джардіні», 58 Венеціанська бієннале, Венеція, Італія.
Про художницю: Олена Зозуля народилася у Веймарі (Німеччина), у 1971 році. Закінчила Хабаровську арт-школу, отримала диплом архітектора Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка. Працювала художником-реставратором у Полтавському Кафедральному соборі. Вчилася і стажувалася в Троїце-Сергієвій Лаврі у Сергієвому Посаді.
Виставка триватиме до 1 березня.
Фото І. Лотиша
Фото І. Лотиша
Фото І. Лотиша
Фото І. Лотиша
Фото І. Лотиша
Фото І. Лотиша
Фото І. Лотиша
Фото І. Лотиша