Наталія Юзефович: щасливе поєдання природної самобутності з майстерністю

218
18 липня у малій виставковій залі (прес-центрі) музею відкрито виставку творів живопису Наталії Юзефович (1932-2009).
Наталія Володимирівна Юзефович народилася в Києві, членкиня Спілки художників України з 1959. Закінчила Київську художню школу ім. Т.Г. Шевченка, а потім відділення станкового живопису Харківського державного художнього інституту.
З 1971 майже сорок років жила й працювала в Кременчуці. Писала  портрети, пейзажі, натюрморти та жанрові картини. Наталя Юзефович – єдина кременчуцька майстриня,  що має особисту  картинну галерею. Протягом усього життя художниця поєднувала техніки, сміливо експериментувала з мазком і кольором. Тому інколи складається враження, що її роботи написані різними майстрами. Але ж ні, все це роботи однієї надзвичайно працелюбної мисткині. Адже за весь свій творчий шлях пані Наталія написала майже 800 робіт.
Попри те, що молодість художниці припала на складні часи в мистецтві, коли митці були змушені працювати в жанрі соцреалізму, вона вміло і тонко відображала у своїх роботах національний колорит, вроду нашого народу, красу його побуту  та рідної землі. Тематика ранніх робіт Наталії проста і зрозуміла: трепетна любов матері до дитини, важка праця, різноманітність природи. Все це цікавило й оточувало молоду Наталію Юзефович.
Художниця росла як майстер і особистість, болісно переживала  становлення Української державності. В 90-х, 2000-х роках в її роботах з’являються символізм та християнські мотиви. Відчувається, що нарешті майстриня відчула свободу зображувати на полотні всі свої філософські задуми.
Якими б цікавими не були пейзажі художниці, беззаперечно найвдалішими її роботами є жанрові полотна. Обрана тема, розмір, складність ракурсу жодного разу не стали на заваді художниці. Щоразу Наталія випробовувала себе як майстра,  ставлячи перед собою, здавалось би,  непосильні задачі. В усіх роботах відчувається чоловічий характер, твердість і постійний пошук.
Усі 28 експонованих робіт надані з приватної збірки полтавського видавця, колекціонера, мецената Олексія Петренка. Всього в колекції полтавця близько 40 робіт Наталії Юзефович. Саме за ініціативи Олексія Петренка полтавці та гості міста мають змогу познайомитися з творчістю талановитої кременчуківки. Ініціюючи цей проєкт спільно з Полтавським художнім музеєм (галереєю мистецтв) імені Миколи Ярошенка, колекціонер  мав на меті представити усім небайдужим  самобутність та беззаперечну майстерність живопису Наталії Юзефович.
Виставка триватиме до 18 серпня