Барвистий світ Олександри Гриценко

150
19 липня у залі дитячої творчості імені Саші Путрі відкрито виставку творчих робіт  Саші Гриценко “Кольорові долонькі”
Сашенька Гриценко народилась 2 грудня 2011 року. З трьох років відвідує гурток образотворчого мистецтва «Сонечко» Полтавського міського центру позашкільної освіти, керівник – Григорій Волков, художник-педагог, який вже 35 років навчає дітей малювати, бачити прекрасне навколо себе. Експоновані на виставці твори юна художниця малювала з 3 до 7 років.
Саша жвава, допитлива дитина, яка виховується у дружній багатодітній родині. У неї є три старші сестрички, люблячі тато та мама.
У чому ж чарівність (привабливість) дитячого малюнку? У щирості, безпосередності, сміливості. Нічого, що пропорції не вірні, колір обличчя не відповідає натуральному. Але яка виразність! Скільки відчуттів!
Не вбити в дитині дитяче — головне завдання педагога, який працює з маленькими дітьми. Розбудити дитячу фантазію, креативне, асоціативне, нестандартне мислення. І тоді щедра дитяча уява намалює чудо-квітку, чудо-дерево, чудо-птаха, хмаринки і дерева, що розмовляють, кота-банана, кота-хвилю, кота-колючку, людину-капітошку, портрет помідора, чудо-сон.
Заняття із досвідченим художником-педагогом допомагають дитині знайти художні засоби, щоб виразити свої думки і відчуття.  Саша використовує різні художні матеріали: гуаш, суху та олійну пастель, туш, вугілля, соус, сангіну на різних основах паперу і картону. Малюнки Саші розкривають весь її внутрішній світ: щирість, безтурботність, віру в казку, добро, справедливість і красу; а ще – любов до України, рідного краю, своїх друзів. Роботи вражають дитячою безпосередністю, глибоким розумінням сьогодення, надзвичайною колористикою. Юна майстриня  приміряє на себе роль художника-ілюстратора, дизайнера, перукаря, модельєра, пейзажиста, абстракціоніста та ін.
Олександра Гриценко, попри юний вік, учасниця кількох виставок і конкурсів, зокрема лауреат Відкритого дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва імені Саші Путрі.
Щиро віримо, що у часи тотальної комп’ютеризації талант юної художниці не загубиться, а розвиватиметься та вдосконалюватиметься, а ця виставка стане лише першою сходинкою на шляху до творчого зростання.