АРТ-ЛАБОРАТОРІЯ Віктора Бабенка: авторське прочитання архетипів колективної свідомості

107

Віктор Савелійович Бабенко, випускник Харківського художньо-промислового інституту, відомий в Полтаві як художник декоративного мистецтва, експерт-дизайнер, автор монументальних розписів, творів живопису, графічних композицій, педагог.  Увагу полтавців та гостей міста неодноразово привертали малярські й графічні композиції, присвячені буддизму, язичництву, історії Індії, стародавнього Єгипту, Україні княжої добі, діячам української та західноєвропейської культури.

У 1997 році Віктор Савелійович розпочав роботу над циклом малюнків-реконструкцій історичних краєвидів, культових пам`яток Полтави минулих століть. У 2001-2003 рр. створив малярську серію «Стара Полтава». А ще він займається дослідженням питань, пов`язаних з проблемами культурознавства та міфогенезу.

Із 1994року він працює на педагогічній ниві – старший викладач кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, де передає студентам свої знання та любов до рідного міста.

У мистецькій діяльності до певної міри є прибічником метафізичного реалізму, хоча сам художник не позиціонує власну творчість з жодною течією чи напрямком сучасного мистецтва.

Свідченням творчих пошуків Віктора Савелійовича Бабенка є його персональна виставка “АРТ-ЛАБОРАТОРІЯ”, яка відкрилась у прес-центрі музею 10 лютого 2017 року.