Виставка “Рибальське щастя” з фондової збірки у рамках проєкту “Збережене мистецтво”, що нині запропонована Полтавським художнім музеєм (галереєю мистецтв) імені Миколи Ярошенка своїм віртуальним відвідувачам, приурочена до Всесвітнього дня рибальства, який відзначається 27 червня.
Насправді риболовля – це відразу і міцно, це на все життя. І навіть якщо рибалку переслідує невдача, він все одно буде сподіватися і чекати свого часу, свого дня, свого улову. Це той рідкісний, досконалий тип рибалки, коли ловля риби не недільна розвага, а майже друга професія, коли рибальська пристрасть поставлена на теоретичну основу. Натхнення від цієї справи захоплювало і творчих особистостей. Дехто з них був теж завзятим рибалкою.
Український письменник-сатирик, блискучий майстер гумористичних оповідань Остап Вишня присвятив риболовлі не один свій твір. В одному з них він писав: «…Ви коли-небудь переживали такий момент, коли вам на гачок клюнув короп? Переживали? Коли не переживали, обов’язково переживіть, а коли переживали, вам закортить цей момент пережити ще раз! До болю, до шалу, до крику закортить …»
Видатний український живописець, графік, письменник Валентин Литвиненко в 1960 році створив серію станкових гравюр «Рибальське щастя». В них він виразно, з настроєм передав атмосферу усього дійства риболовлі – і в позах своїх героїв, і в увазі до предметів, без яких не обходиться жоден рибак. Сюжети творів просякнуті тонким гумором, розумінням автором усіх важливих моментів цього захоплюючого явища. Придивіться до них і відчуйте цей настрій!




