27 вересня у Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка відбулись урочистості з нагоди Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні. На захід завітали керівники туристичних фірм, готелей, музеїв, КО «Інститут розвитку міста», закладів культури, вишів та інших громадських об’єднань туристичної спрямованості.
Під час урочистостей у музеї було презентовано технологію доповненої реальності. Мультимедійний ефект, що застосовується над картиною, дозволяє наповнити музейний простір додатковою інформаційною анотацією, «оживити» простір картини, її головних персонажів.
Проект став можливим завдяки співпраці з творчою командою «Vektior» на чолі з Валентином Кравцовим. Він підкреслив, що впровадження проекту відповідає цьогорічному слогану музейно-туристичної галузі «Музеї в мережі: нові технології, нові відвідувачі».
– «Доповнена реальність» – це не тільки додаткова інформація, віртуальна дія, а й потужний емоційний вплив на людину. Через планшет або смартфон з відповідним програмним забезпеченням глядач потрапляє у світ «поліпшеної» реальності, стає причетним до середовища картини і її персонажів, - зазначив Валентин Кравцов. Для того, щоб скористатися додатком, слід встановити його на власний смартфон. Зробити це можна просто на вході до музею за допомогою QR-коду. Зараз це можливо лише для власників телефонів на андроїді, але вже зовсім скоро можливості з’являться і для користувачів Аппстору. З програмою у відвідувача з’являється особистий гід. який не лише розповідає про картину, а й може змінювати її. Приклад анімації Валентин Кравцов показав на полотні Костянтина Маковського «Діти, які біжать від грози».
Заступник міського голови Людмила Бойченко зазначила, що перші спроби «доповненої реальності» зробив Національний художній музей України в Києві.
– Ця технологія надзвичайно рідкісна в музейному середовищі України і є унікальною для полтавських музеїв. Наш художній музей «доповненою реальністю» долучився до загальносвітової практики і став, першим серед музеїв Полтавщини, в яких застосовується дана технологія, – зауважила Людмила Анатоліївна. – Сподіваюся, що це збільшить інтерес відвідувачів, особливо молоді, до музейних установ та перетворить експозиційний прості – у простір пізнання і самовдосконалення.
Поширення технології «доповненої реальності» в інших музеях базової мережі закладів культури Полтави планується в рамках заходів Міської програми «Полтава туристична» на наступні роки.