Технологія доповненої реальності у музейній експозиції

262
27 вересня у Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка відбулись урочистості з нагоди Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні. На захід завітали керівники туристичних фірм, готелей, музеїв, КО «Інститут розвитку міста», закладів культури, вишів та інших громадських об’єднань туристичної спрямованості.
Під час урочистостей у музеї було презентовано технологію доповненої реальності. Мультимедійний ефект, що застосовується над картиною, дозволяє наповнити музейний простір додатковою інформаційною анотацією, «оживити» простір картини, її головних персонажів.
Проект став можливим завдяки співпраці з творчою командою «Vektior» на чолі з Валентином Кравцовим. Він підкреслив, що впровадження проекту відповідає цьогорічному слогану музейно-туристичної галузі «Музеї в мережі: нові технології, нові відвідувачі».
В. Кравцов: "Через планшет або смартфон з відповідним програмним забезпеченням глядач потрапляє у світ «поліпшеної» реальності, стає причетним до середовища картини і її персонажів"
В. Кравцов: “Через планшет або смартфон з відповідним програмним забезпеченням глядач потрапляє у світ «поліпшеної» реальності, стає причетним до середовища картини і її персонажів”
– «Доповнена реальність» – це не тільки додаткова інформація, віртуальна дія, а й потужний емоційний вплив на людину. Через планшет або смартфон з відповідним програмним забезпеченням глядач потрапляє у світ «поліпшеної» реальності, стає причетним до середовища картини і її персонажів, -­ зазначив Валентин Кравцов. Для того, щоб скористатися додатком, слід встановити його на власний смартфон. Зробити це можна просто на вході до музею за допомогою QR-коду. Зараз це можливо лише для власників телефонів на андроїді, але вже зовсім скоро можливості з’являться і для користувачів Аппстору. З програмою у відвідувача з’являється особистий гід. який не лише розповідає про картину, а й може змінювати її. Приклад анімації Валентин Кравцов показав на полотні Костянтина Маковського «Діти, які біжать від грози».
Л. Бойченко, заступник міського голови: "Наш художній музей «доповненою реальністю» долучився до загальносвітової практики і став, першим серед музеїв Полтавщини, в яких застосовується дана технологія"
Л. Бойченко, заступник міського голови: “Наш художній музей «доповненою реальністю» долучився до загальносвітової практики і став, першим серед музеїв Полтавщини, в яких застосовується дана технологія”
Заступник міського голови Людмила Бойченко зазначила, що перші спроби «доповненої реальності» зробив Національний художній музей України в Києві.
– Ця технологія надзвичайно рідкісна в музейному середовищі України і є унікальною для полтавських музеїв. Наш художній музей «доповненою реальністю» долучився до загальносвітової практики і став, першим серед музеїв Полтавщини, в яких застосовується дана технологія, – зауважила Людмила Анатоліївна. – Сподіваюся, що це збільшить інтерес відвідувачів, особливо молоді, до музейних установ та перетворить експозиційний прості – у простір пізнання і самовдосконалення.
Поширення технології «доповненої реальності» в інших музеях базової мережі закладів культури Полтави планується в рамках заходів Міської програми «Полтава туристична» на наступні роки.
Фото Назара Майструка