Подвигу новомучеників Полтавщини, репресованих у 20-30-х роках ХХ століття більшовицькою владою присвячується

63
19 квітня у малій виставковій залі музею відкрито православну історико-дослідну виставку “За ім’я Моє” присвячену новомученикам Полтавщини, що постраждали у 20-30-ті роки за віру від більшовицької влади. Виставка проводиться з благословення Високопреосвященнішого Митрополита Полтавського і Миргородського Філіпа за сприяння міського голови Олександра Федоровича Мамая.
Організатори виставки Полтавська місіонерська  духовна семінарія та Вищий навчальний заклад Укоопспілки “Полтавський університет економіки і торгівлі”.
Виставка створена з використанням архівних матеріалів, наданих Полтавським відділом Служби безпеки України.  В експозиції представлений 21 живописний твір Володимира Кривого: картини, на яких зображені церкви, що були зруйновані в часи репресій; церкви, відроджені та новозбудовані за часів Незалежності України.
Основу експозиції складають 40 фотодокументів, а саме: копії протоколів допитів, витяги з особових справ засуджених церковнослужителів, особисте листування священнослужителів з місць позбавлення волі, запити родичів про долю священнослужителів, які на той час були вже знищенні радянською репресивною машиною.
Також представлені предмети сакрального вжитку та книги, присвячені цьому трагічному періоду. Виставка проводиться за ініціативи віце-ректора Полтавської  місіонерської  духовної семінарії Преосвященнішого Єпископа Новосанжарського Веніаміна. В підготовці виставки брали участь викладачі Полтавської семінарії:  Єпископ  Веніамін (Погребной), протоієрей Ростислав Денисюк, протоієрей Павло Рудь, протоієрей Сергій Антонюк; викладач  Полтавського університету економіки і торгівлі Ігор Вікторович Усанов, студенти  Полтавської місіонерської  духовної семінарії та студенти Полтавського університету економіки і торгівлі.