День сімейного простору

62
2 лютого у  музеї відбулась чергова сімейна неділя. Протягом майже двох годин 17 дітей та 15 дорослих набували досвіду родинного спілкування у музейному просторі.
Тему чергової сімейної неділі організатори запропонували відгадати, переглянувши цікаві мультики у залі дитячої творчості імені Саші Путрі. І дорослі, і малеча були одностайні: йтиметься про художників! Вікторія Гуржій, Іван Герцунь та Назар Майструк – наукові співробітники музею, художники за фахом, у формі інсценування розповіли присутнім доступною мовою про те, що давні художники за багато років до нас малювали фарбами. Отримуючи їх від природи, вони намагалися надати фарбам  більше яскравості та стійкості. Кожен художник мав свій секрет їх виготовлення, який зберігав у великій таємниці. Але з часом люди дізналися  давні   історії  виникнення різних фарб.  А ще присутні дізналися про інструменти, якими користуються професіонали, і про фарби рослинного походження. Демонстрація пензликів, шпателів, вичавлених соків з буряка, моркви, селери, інших овочів, фруктів і квітів та їх використання викликали жвавий інтерес учасників сімейної неділі. Після цікавої розповіді діти спільно з дорослими за малюванням, створюючи власні роботи, удосконалювали мистецький досвід. Молодші побачили, що мистецтво – не лише те, що виставлене в музеї, а й можливість висловитися для кожного за допомогою рук, ідей і простих інструментів.
Після майстер-класу учасники сімейної неділі попрямували до музейної експозиції. Зручно влаштувавшись біля полотен всесвітньо відомої художниці Катерини Білокур, присутні дізнались цікаві факти з її життя та творчості: як вона власноруч робила пензлики з вишневих гілочок, до яких прив’язувала котячий пух або куряче пір’я (саме такими можна було досягати якнайтонших ліній), для кожної фарби свій, як достовірно змальовуючи кожен листочок, пелюсточку, ніколи не зривала квіти: вважала їх живими істотами, називала діточками, як могла далеко поїхати, аби намалювати саме ті, які їй до душі. І малювала обов’язково тільки з натури – була твердо переконана: якщо квітку зірвати, вона втратить душу, і вже така на полотні теж буде мертвою.
На завершення охочим було запропоновано пройти сімейний квест. Ідея проста: є тема, команда – сім’я отримує аркуш з інструкціями і завданнями, відшуковує ключі та крок за кроком знайомиться з роботами в музеї. Завдяки квесту батьки можуть тісніше поспілкуватися з дітьми. Завдання не потребують спеціальних знань у галузі мистецтва, тут більше йдеться про увагу, спостережливість, візуальний аналіз.
І музейники, і учасники сімейної неділі вкотре переконались: родинне відвідування музею  провокує активне родинне спілкування, залишає приємні спогади про щасливо проведений спільний час у пам’яті дорослих і дітей!
    
Марина Попкова