“День неспішного мистецтва” на карантині

107

2018 року Україна вперше долучилася до Дня неспішного мистецтва: 35 музеїв з 12 областей і Києва запросили відвідувачів зупинитись і повільно та вдумливо оглянути експонати, витратити більше часу на один мистецький твір, глибше замислитись над його сприйняттям, спробувати розкрити для себе невичерпний світ мистецьких символів та підтекстів.
2018 року Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка  єдиний з-поміж усіх музеїв  області  приєднався до міжнародної акції  Slow Art Day. Після завершення заходу задоволені учасники висловили думку, що дні занурення у мистецтво слід проводити частіше, ніж один раз на рік, оскільки вони не лише надають можливість призупинити шалений темп життя та отримати насолоду від мистецтва, а й сприяють появі активного зворотного зв’язку, дозволяють відвідувачам із глядачів перетворились на активних учасників заходу, справжніх дослідників мистецтва. Музейникам і самим було надзвичайно цікаво! І тому, не чекаючи чергової міжнародної акції Slow Art Day, науковці Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка у грудні 2018 року запросили полтавців на «позачерговий» день неспішного мистецтва – суботній антимарафон.
Вдруге до всесвітньої акції наш музей долучився 2019 року. А у грудні знову запросили полтавців на антимарафон.
26 лютого 2020 року у Всесвітній день неспішності неквапливому спогляданню мистецтва у музеї присвятили цілий вечір.
Ми натхненно готувались до Slow Art Day, який мав відбутися у музеях світу 4 квітня. Однак пандемія COVID-19 та запровадження карантину змусили нас змінити формат і запросити поціновувачів мистецтва  на онлайн-День неспішного мистецтва з надією, що реальна зустріч відбудеться восени.