Забуттю не підлягає

257
Виставка однієї картини з фондової збірки, що нині запропонована Полтавським художнім музеєм (галереєю мистецтв) імені Миколи Ярошенка своїм віртуальним відвідувачам, приурочена до Дня пам’яті жертв Голодомору.
Твір “В лиху годину” відомого полтавського художника Віктора Трохимця-Мілютіна (1933-2018) вибраний не випадково, адже усе своє життя він не залишався осторонь будь-якої події яка відбувалася у державі. Народившись у 1933, митець пам’ятав, як у селі з мамою переживали голод 1946-1947 років, як ноги пухли від голоду в 1946 році… “Дитині в селі будь-який шматочок годиться, млинець з лободи і то добре”, – зі сльозами на очах згадував дитячі роки художник.
Картина Трохимця-Мілютіна – обвинувальний вирок нелюдському більшовицькому режиму, який учинив геноцид українського народу в 1932-1933 роках. На картині зображено виснажену Матір, яка із невтішною, безмежною тривогою, непогамованим розпачем притискає до себе найдорожчий свій скарб – дитину. Вражають схожість й узагальнення зображення Землі-матері й лику Богородиці, що притискає до себе найцінніше – дитину, що приречене на страждання і смерть. Увесь біль та розпач Матері, яка передбачає катастрофу – виражений лише у погляді її очей. Наповнені болем і жахом, вони розривають серце…. Забуттю не підлягає