Ювілей Полтавського художнього музею імені М. Ярошенка

27

Ювілей Полтавського художнього музею

НАМ – 95!

Ювілей Полтавського художнього музею
Ювілей Полтавського художнього музею

27 квітня 2014 виповнилося 95 років із дня заснування Полтавського художнього музею, а також 15 років перебування музейної колекції у стінах затишної галереї мистецтв імені миколи Ярошенка.

До цієї знаменної дати наш заклад готується заздалегідь. Свято з нагоди ювілею традиційно відбудеться у грудні 2014 року, на відкритті виставки з фондів музею, експозицію якої цьогоріч складатимуть картини – подарунки галереї мистецтв за 15 років її існування. Також відбудеться щорічне нагородження лауреатів премії імені Миколи Ярошенка.

А ближче до квітневого дня ювілею художній музей підготував засідання круглого столу під назвою

“Твори художників-передвижників у зібранні Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка та їх роль у започаткуванні музею”

До участі у круглому столі були запрошені В. Павлов, начальник відділу туризму і культурної спадщини, колеги – музейники міста Полтави (з літературно-меморіальних музеїв І.П. Котляревського, В.Г. Короленка, Панаса Мирного, ДІКЗ “Поле Полтавської битви”), краєзнавці, мистецтвознавці, викладачі.

Цікаву доповідь про довгорічну співпрацю з галереєю через міжнародний конкурс карикатури “Карлюка” виголосив директор Полтавського дендропарку М. Шлафер. Змістовні повідомлення про різноманітні напрямки діяльності ПХМ ГМ імені Миколи Ярошенка представили і наукові спіробітники музею-ювіляра.