Воркшоп «Культура як метод для суспільних змін»

55

10 травня 2018 р. у Полтавському художньому музеї відбувся воркшоп «Культура як метод для суспільних змін»

Цей проект ініційований Kultura in Motion і Відкритий Простір, за підтримки програми Шведського інституту CreativeForce.

Воркшоп став можливістю вивчити спектр проблем, з якими стикаються культурні працівники, і допомогою у пошуці спільних шляхів їх вирішення. Це – знайомство з доступними методами та інструментами, що застосовуються в щоденній практиці культурними організаціями Швеції, Білорусі та України для роботи з аудиторією місцевих громад, які сприяють їх становленню як драйверів розвитку суспільства.

Кураторські практики, що характеризуються інклюзивністю та демократичністю, сприяють взаємодії з різними віковими та соціальними групами і міждисциплінарному співробітництву. Ці приклади і досвід учасників – основа для підготовки пропозицій, які можуть бути використані в роботі музеїв та інших культурних установ, а також окремих працівників культури.
На воркшоп були запрошені гості зі Швеції та Білорусі, які поділилися знаннями та внесли додатковий контекст для зустрічі.

Аннелі Беккман (Anneli Bäckman): Зрушення перспектив в практиці сучасного мистецтва і спільнотах.

Анна Карпенко: Кураторські практики і способи соціальної взаємодії в художньому контексті Білорусі.

Розклад:

  • 8.30-9.00 Реєстрація
  • 9.00-9.30 Введення
  • 9.30-9.50 Знайомство
  • 9.50-11.50 Презентація Аннелі Беккман (на завершення питання і відповіді)
  • 11.50-12.00 Перерва
  • 12.00-13.00 Презентація Анна Карпенко (на завершення питання і відповіді)
  • 13.00-13.20 Презентація виставки
  • 13.20-14.20 Ланч
  • 14.20-16.20 Тематичні дослідження, робота в групах
  • 16.20-16.50 Обговорення та висновок

Біографії:

Аннелі Беккман (Anneli Bäckman)(Швеція)кураторка, продюсерка, редакторка, письменниця.
Отримала ступінь магістра у напрямку Кураторське мистецтво, Стокгольмський університет, бакалавр з напрямку Філософія / Критична теорія, Метрополітен Університет Лондон. З 2012 і по теперішній час – кураторка центру сучасного мистецтва БутчіркаКунстхалле (BotkyrkaKonsthall) і міжнародної програми резиденцій Бутчірка (Botkyrka). Бутчірка – невелике місто – сателіт Стокгольма. Своєю роботою центр БутчіркаКунстхалле прагне показати, як мистецтво може служити каталізатором “пожвавлення” міста.

Анна Карпенко (Білорусь) – незалежна кураторка і арт-менеджерка.
Закінчила філософський факультет і аспірантуру Білоруського державного університету, і магістратуру візуальних і культурних досліджень Європейського гуманітарного університету (Вільнюс, Литва).

KulturainMotion (Швеція, Великобританія, Україна) заснована у 2010 році. Її члени поєднують академічні знання в галузі мистецтва, менеджменту, мов, і мають багаторічний досвід участі в проектах шведських неурядових організацій, пов’язаних з мистецтвом і громадянським суспільством. У співпраці з іншими організаціями KulturainMotion проводила міжнародні проекти, які включали художні, культурні та творчі лідерські програми в Швеції, Великобританії, Танзанії і різних регіонах України.

Платформа Відкритий Простір OpenPlace (Україна) заснована у 1999 році – це колектив художників, робота якого спрямована на розвиток творчих досліджень і встановлення зв’язків між художніми процесами і різними прошарками українського суспільства. Відкритий Простірмає багаторічний досвід в області мистецтва, освіти, соціокультурних досліджень, розробки та управління міжнародними проектами.