Володимир Колесников-молодший: «MOSAIQUE»

583
Виставка «MOSAIQUE» — це нова зустріч з творчістю київського художника Володимира Колесникова. У Полтаві, він більш відомий, як Володимир Колесников-молодший. Художник був учасником трьох масштабних виставкових проєктів родини Колесникових у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка — «Подорож у всесвіті почуттів…» (2010), «Краса у просторі» (2012) та «Україна — Португалія» (2014). А згодом продовжив традицію, що склалася, й у 2016 р. продемонстрував у рідному місті власний проєкт — «В пошуках рівноваги». Твори В.В. Колесникова запам’яталися полтавському глядачеві тонким колоритом, лірико-романтичним настроєм, притаманною його полотнам своєрідною «вітражністю», відзначеною рядом українських мистецтвознавців, як ознаку авторської індивідуальності митця. Сьогодні Володимир Колесников представляє свій абсолютно новий доробок. Це живописні і графічні твори, періоду, переважно, 2019-2021 рр., серед яких особливо вирізняються два окремих цикли — «40х40» та «Вона». Один із них підготовлений для Відня (виставка відтермінована у зв’язку з карантинними обмеженнями), а твори із циклу «Вона» вже успішно експонувалися на виставці з ідентичною назвою в столичній галереї «АВС» восени минулого року.
Поєднання ряду творчих проєктів в одному, представленому тепер у великій виставковій залі музею, дозволило створити неймовірно цікавий творчий продукт, який отримав назву – «MOSAIQUE».
«МОЗАЇКА» В.В. Колесникова — це понад 130-ти творів, які повертають глядача до стилістики модерну, є його сучасним прочитанням й за рівнем свого виконання нічим не поступаються високим взірцям світового мистецтва. Їм властива складна, часто вибаглива, але неймовірно пластична й вишукана лінія, ретельне світлотіньове моделювання, ефектна гра форм, їх злиття та перетікання. Вони вражають як своєю довершеністю, так і вибором тематичного спрямування, в основі якого вічна й невичерпна тема мистецтва — оспівування краси жіночого тіла. Це – перший в історії музею персональний проєкт Володимира Колесникова такого колосального масштабу. Представлений доробок, що є свідченням постійного росту професійної майстерності митця, веде захопливими шляхами його пошуків і знахідок в галузі засобів самовираження, а також яскраво доводить, що школа українського живопису з такими художниками, як Володимир Колесников, приречена на успіх.
Про автора: Володимир Колесников — український живописець, графік, художник-монументаліст. Член Національної спілки художників України. Народився в Полтаві, 27 серпня 1977 року в родині художників. Батько — народний художник України Володимир Григорович Колесніков (1951-2014). Мати — художник декоративно-прикладного мистецтва Тетяна Миколаївна Волошко.
У Полтаві навчався в гімназії №14 та дитячій художній школі. У 1992 р. вступив до Харківського державного художнього училища на факультет живопису. У 1995 р. вступив до Львівської академії мистецтв на факультет монументального живопису, звідки в 1988 р. був переведений на живописний факультет Національної академії образотворчих мистецтв та архітектури (м. Київ). У 2001 році захистив кандидатську дисертацію “Муза”. Працював асистентом,  а з 2009 р. –  доцентом кафедри рисунку та живопису Київського національного університету технологій та дизайну. Твори зберігаються в приватних колекціях Німеччини, Швеції, Чехії, Польщі, Словаччини, Словенії, Угорщини, України.  Знаходяться в зібранні Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка.
Шановні друзі! 29 квітня відбудеться ПОПЕРЕДНЄ відкриття виставки для преси. Для відвідувачів експозицію «Володимир Колесников. MOSAIQUE» буде відкрито після скасування карантиних обмежень з дотриманням усіх заходів безпеки, рекомендованих МОЗ, і в усіх охочих з’явиться унікальна можливість не лише побачити картини наживо, а й придбати вподобану.