Вітаємо Курчакову Ольгу Миколаївну!

372

Указом Президента України № 241/2018 від 23 серпня 2018 року “Про відзначення нагородами України з нагоди Дня незалежності України” за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм КУРЧАКОВІЙ Ользі Миколаївні – директорові Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка – присвоєне почесне звання “ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ”.
На посаду директора Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) Ольгу Миколаївну було призначено у серпні 2000 р. Фактично вона потрапила на будівельний майданчик, оскільки у зв’язку з незадовільним технічним станом старого, колись наспіх відремонтованого будинку, (технічний висновок Полтавської філії Держбуд України «НДІпроектреконструкція», лютий 2000 року) Полтавський художній музей ухвалою Полтавської міської ради від 11 квітня 2000 року переведено в приміщення Галереї мистецтв по вулиці Фрунзе (зараз – Європейська).
О. М. Курчакова має дві вищі освіти. 1985 року закінчила історичний факультет Полтавського педагогічного інституту ім. В.Г. Короленка. У перший рік роботи на посаді директора музею Ольга Миколаївна відчула гостру потребу у поглибленні та фундаменталізації мистецтвознавчого знання. Тому 2001 року вступила до Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури, яку успішно закінчила у 2006 році, за спеціальністю «мистецтвознавець з образотворчого мистецтва, критик».
Приклад вісімнадцятирічної діяльності очолюваного О.М. Курчаковою колективу яскраво доводить, що Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка зумів успішно реалізувати світовий досвід музейного будівництва, став справжнім осередком культурного життя Полтави.
Ольгу Миколаївну характеризують високий професіоналізм, відповідальність, чесність, справедливість і принциповість, а  також надзвичайна людяність. За роки роботи вона зарекомендувала себе відданою справі розвитку національної культури, збереження та примноження музейних цінностей, популяризації мистецтва.
Колектив музею щиро вітає свого керівника з почесною нагородою! Зичимо Ользі Миколаївні міцного здоров’я, невичерпної енергії та натхнення в реалізації творчих задумів, світлого і радісного життя у любові та добробуті, здійсненні мрій!