Виставка “Харків. Прогулянка містом”

236
Виставка «Харків. Прогулянка містом» – це презентація творів п’яти українських сучасних художників, які демонструють власний погляд на улюблене місто. Об’єднані однією ідеєю – зафіксувати сьогодення Харкова – кожен з експонентів по-своєму, не схоже на інших, вирішує тему. Учасники багатьох міжнародних, всеукраїнських виставок, творчих пленерів – автори вперше презентують свої роботи на виставці такого формату в Полтаві. Тим цікавіше долучитися до харківської академічної школи, адже всі експоненти мають за плечима освіту, отриману у Харківській державній академії дизайну та мистецтв (ХДАДМ).

Виставка знайомить як із живописними, так і з графічними творами. Деякі з них мають етюдний характер. Загалом усі роботи пропонують увазі глядача доробок творчої лабораторії, яка презентує жанр міського пейзажу. Відомі архітектурні споруди Харкова, непримітні куточки міста, гамівні вулиці, знакові місця для харків’ян, собори та інтер’єри затишних кафе  є сюжетами творів.
У кожного митця своє власне бачення міста.
Олійний живопис Валентини Олемпіюк-Віннікової – життєрадісний, прозорий, світлий. Авторка вдало вибудовує форму за допомогою тонких співвідношень яскравих кольорів, вправно балансує контрастами, створюючи в глядача відчуття радості, піднесення від подорожі містом. В її олійних творах Харків дивно легкий, безтурботний, насичений сонячним мерехтінням – саме таким він буває влітку. Валентина Олемпіюк-Віннікова (Valentina Olempiyuk-Vinnikova) – живописець, магістр мистецтв, член НСХУ, закінчила ХДАДМ з відзнакою (майстерня В.Н. Чауса, В.Л. Ганоцького), отримавши кваліфікацію – художник станкового живопису, викладач, дослідник. Зараз викладає рисунок та живопис у Харківському коледжі текстилю та дизайну.  Постійний учасник міжнародних і всеукраїнських виставок та пленерів. Роботи художниці знаходяться у приватних колекціях України, Америки, Італії  та ін.
Твори Миколи Соломяного позиціонують Харків як сучасне місто, мегаполіс. Художник, вивірено точно відтворює архітектурні споруди та краєвиди вулиць. Виконані у техніці акрилу, його роботи здаються прозорими. Віддзеркалення будинків у, промитих дощем, дорогах та нескінченні вервечки автівок – його улюблені мотиви. Кольорова гама по-чоловічому стримана, майже графічна – превалюють сірі та коричневі кольори. Але є у його доробку і роботи авангардні, в яких переважає яскравий колір, що покладений мозаїчно… Микола створює особливий  настрій стилістикою своїх робіт і примушує глядача побачити вже інший Харків – урбаністичний, вечірній, яким ми можемо бачити це місто  у похмурі, дощові дні або ж ввечері, коли світло штучних вогнів затоплює вулиці міста.
Микола Соломяний (Mykola Solomianyi) – живописець, член НСХУ, закінчив ХХПІ (зараз це ХДАДМ), факультет «Промисловий дизайн», з відзнакою (майстерня В. Ганоцького, О. Брагіна, В. Гарбаря, М. Шевченка, О. Константиновського). Стажувався у Німеччині. Працював дизайнером у Харківському філіалі науково-дослідного інституту технічної естетики. Зараз займається виключно живописом. Постійний учасник міжнародних і всеукраїнських виставок та пленерів. Роботи митця знаходяться у приватних колекціях України, Німеччини, Франції та ін.
А ввечері Харків розкривається з іншого  боку. Затишні кафе, вишукані ресторани, андеграундні кав`ярні – і раптом, в глибині промислового міста виникає  площина для дружнього спілкування, романтичного побачення та розгадування гастрономічних  таємниць. І набувають цінності великі вікна, крізь які можна непомітно спостерігати за людьми, за автівками, що летять повз, за виром електричного життя міста.  Інтер`єр культового кафе та погляд на нічний Харків є сюжетами  імпресіоністичних творів Іди Айріс.  Головне у творчості художниці – особлива стилізація, яка тяжіє до спрощення та округлення об’єктів, а також відтворення  графічними засобами  власного враження від миті, коли бачиш щось вперше. Саме ефект першого враження присутній у зображенні інтер’єру кафе «Париж». А вид на нічний Харків занурює у містичний настрій,  коли все побутове і буденне залишається на перших поверхах, а над дахами, немов величний корабель, світло якого бентежить темряву ночі з`являється Собор, як одвічний символ людського духу.
Іда Айріс (Іda Iris) – художник-графік, закінчила ХДАДМ  з відзнакою  (майстерня І. Яхіна, О. Юрченка, В. Шевченка, В. Нескоромного), отримала кваліфікацію – художник станкової графіки, викладач, дослідник. Займається ілюструванням дитячих книжок, створює станкові графічні та живописні твори  у різноманітних стилях та мистецьких напрямах. Працює науковим співробітником  Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Постійний учасник міжнародних і всеукраїнських виставок. Роботи художниці знаходяться у приватних колекціях України, Америки, Нідерландів, Японії, Італії та ін.
Настає день і визначні та мало примітні куточки міста оживають у живописних та графічних творах Ганни Червонної. Її роботи завжди вагомі, ретельно продумані, вивірені. Світло й тінь, розмежовані відчуттям художниці, та загальні колористичні рішення породжують в глядача ефект присутності  біля будинків, що зображені  на полотні. Її правдиві міські пейзажі лаконічні за сприйняттям, складні за композиційним вирішенням. Написані в техніці лесування або a la prima, шляхом згладжування фактури чи то  «рубленими» мазками, в них завжди відчувається присутність творчого пошуку художниці. Ганна не боїться експериментувати з кольором, фактурою мазків, колористикою живописних творів. У своїх графічних роботах вона вправно оперує лінією, створюючи за допомогою неї об’ємність будинків та об`єктів.
Ганна Червонна (Hanna Chervonna) – живописець, магістр мистецтв, закінчила ХДАДМ  з відзнакою (майстерня В. Жердзицького, О. Азаркіна, В. Ковтуна, В. Нескоромного), отримавши кваліфікацію – художник станкового живопису, викладач, дослідник. Зараз викладає рисунок та живопис у харківській творчій студії «Світ чудес».  Провідний художник у творчому об`єднанні «Українська макетна майстерня». Постійний учасник міжнародних і всеукраїнських виставок та пленерів. Роботи художниці знаходяться у приватних колекціях України, Польщі, Норвегії та ін.
Після першого знайомства повинно з`явитися розуміння, сподобалося місто чи ні?  Але художниця  Ірина Кривцова не залишає можливості сказати «ні». Її живописні та графічні твори відрізняються сміливістю як мазка, так і лінії. В них відчувається швидкість, бажання схопити, втримати красу певного моменту, що постійно змінюється навіть від руху хмаринки… Яскраві кольори її творів навіюють  відчуття радості буття, безтурботності, світлого передчуття веселої прогулянки. Ірина, як чудовий колорист примушує милуватися містом: його кольоровими будинками й дахами, його вулицями та набережними тих, хто ще не встиг зрозуміти і полюбити Харків. Любов`ю до рідного міста пронизані твори художниці.
Ірина Кривцова (Irina Krivtsova) – живописець, магістр мистецтв, закінчила ХДАДМ  з відзнакою, отримавши кваліфікацію – художник станкового живопису, викладач, дослідник. Працює художником у Харківській творчій майстерні.  Постійний учасник міжнародних і всеукраїнських виставок та пленерів. Роботи мисткині знаходяться у приватних колекціях США, Німеччини та ін.
Іноді безіменні, не одразу впізнавані пейзажі Валентини Олемпіюк-Віннікової, Миколи Соломяного, Іди Айріс, Ганни Червонної, Ірини Кривцової радують і захоплюють істинно харківським  настроєм, тією силою виразності та щирої любові, з якими передано особливий колорит, відчуття міста та часу, ритм особистого та суспільного життя.
Виставка «Харків. Прогулянка містом» –  унікальна можливість зануритись у світ художників, закоханих у мегаполіс, здійснити віртуальну прогулянку чудовим українським містом. Приєднуйтесь!