Виставка-конкурс дитячого малюнку
“Я намалюю твоє майбутнє, Україно!”
Образотворче мистецтво є однією з найдосконаліших форм діяльності, оскільки в художній палітрі кристалізується внутрішній світ людини, звучать кольори глибоких почуттів.
Напередодні Дня художника, який відзначається в Україні щорічно у другу неділю жовтня, в Полтавському художньому музеї ім. М. Ярошенка відбулось відкриття виставки дитячого малюнку – справжнє свято художників-початківців. В конкурсі “Я намалюю твоє майбутнє, Україно” взяла участь малеча з шести районів Полтавської області, а переможцями визнані роботи дванадцятьох дітей:
- Крат Поліни (Гадяцька гімназія ім. Олени Пчілки, 3 клас);
- Парні Діани (Гадяцький район, Мартинівська ЗОШ І-ІІІ ст., 8 клас);
- Джуваги Ольги (Гребінківська ЗОШ І-ІІІ ст. №4, 4 клас);
- Маркевича Сергія (Гребінківський район, Тарасівська ЗОШ І-ІІІ ст., 5 клас);
- Журавель Анастасії (Лохвицький район, Яхниківська ЗОШ, 6 клас);
- Шерстюк Влади (Лохвицька гімназія №1, 10 клас);
- Клепач Надії (Лубенський район, Калайдинцівська ЗОШ, 8 клас);
- Рабовлюка Павла (Лубенський район, Новаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів, 6 клас);
- Бусло Олени (Пирятинська Спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ст. № 4, 5 клас);
- Мороз Сніжани (Пирятинський район, Березоворудська ЗОШ І-ІІІ cт., 6 клас);
- Шкиля Максима (Чорнухинський район, Кізлівська ЗОШ, 5 клас);
- Дуки Максима (Чорнухинський район, Мелехівський НВК, 2 клас).
Переможців разом з батьками запросили на відкриття виставки у Полтавському художньому музеї, де влаштували справжнє свято: з живою музикою та урочистим врученням дипломів. З подарунком приїхала і школярка Дарина Яковенко з Чорнух. Вона теж брала участь у конкурсі, але її робота не пройшла до фіналу. Натомість дівчина поділилася власною історією успіху – навчанням у школі Кличко і відкриттям у собі таланту авторки та виконавиці пісень. Переможцям конкурсу малюнку вона зробила музичний подарунок – кілька пісень у власному виконанні. Потім була мандрівка залами Галереї мистецтв, де юні екскурсанти переглянули твори художників-класиків і сучасників, дізналися, хто така Саша Путря, її коротке та дивовижне життя, послухали захопливу розповідь зав. відділом науково-масової та виставкової роботи, знаної художниці, Алли Тимошенко, про шедеври, що зберігаються у музеї. Навіть побачили секрет відомої картини Миколи Пимоненка «Вечорниці», яка зберігається саме у Полтавському художньому музеї. Насамкінець дітей та їхніх батьків частували святковим обідом у ресторані французької кухні «Chateau Galerie». Три тижні відвідувачі Полтавського художнього музею можуть дивитися на світ очима дітей!