Тетяні Антонівні Зацеркляній – 80!

71
Виставка однієї картини з колекції музею, що нині запропонована віртуальним відвідувачам в рамках проєкту «Відкриті фонди», приурочена до 80-річчя від дня народження  Тетяни Антонівни Зацеркляної (2014). Це робота, виконану за мотивами української народної пісні в графічній техніці «…Ой, був та нема та поїхав до млинка» (папір, гуаш).
Зацеркляна Тетяна Антонівна  — майстриня українського народного художнього розпису,  писанкарка. Народилася 29 червня 1942 року у с. Клочки Білоцерківського району на Києвщині. З 1971 створює дерев’яні писанки, іграшки, меблі, сувеніри, побутові предмети з неповторними візерунками створеними за класичними взірцями народної творчості.
Разом із чоловіком Зацеркляним Миколою Григоровичем,  заслуженим майстром народної творчості України експонували свої твори на персональних виставках у Полтаві, Кременчуці, Харкові та Києві.
Творчий доробок подружжя Зацеркляних зберігається в Національному музеї українського мистецтва, Музеї народної архітектури та побуту України, Будинку-музеї Миколи Лисенка, Національному заповіднику Т. Г. Шевченка, Канівському музеї народного декоративного мистецтва, Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського, Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, Полтавському літературно- меморіальному музеї І. П. Котляревського, Кременчуцькому краєзнавчому музеї, Запорізькому художньому музеї, Кошалінському історичному музеї в Польщі.
Щиро вітаємо Тетяну Антонівну Зацеркляну! Многая і благая літа під мирним небом!
Т.А. Зацеркляна (1942 народ.) …Ой, був та нема та поїхав до млинка. 1976. Папір,гуаш