21 березня у Міжнародний день людей із синдромом Дауна у малій виставковій залі (прес-центрі) музею відбулася презентація фотовиставки“Сонячні діти серед нас”, учасниками якої стали відомі полтавці та особливі діти. Організаторами фотопроекту став благодійний фонд «Карітас Полтава» та Людмила Герасименко – мама, яка виховує сонячного сина Богдана. Фотограф проекту – Анна Чапала.
Народження таких дітей із синдромом Дауна не залежить від способу життя батьків, стану їх здоров’я, шкідливих звичок, харчування, статку, освіти, релігійних переконань чи національності. Ніхто не може пояснити, чим обумовлена генетична аномалія у 21-й парі хромосом, у якій присутня третя хромосома. З такою аномалією у дитини уражаються не тільки нервова система, а й зір, слух, тактильні відчуття та внутрішні органи.
В Україні проживає 15 тисяч людей із синдромом Дауна, із них 7 тисяч віком до 16 років. Щороку в нашій державі народжується 450 “сонячних” діток. “Сонячними” у народі їх називають, бо вони зазвичай дуже доброзичливі, відкриті і наївні.
Метою проекту “Сонячні діти серед нас” є привернення уваги громадськості до питань дітей з особливими потребами, що проживають у нашому місті, та налагодження співпраці між громадськими організаціями, що опікуються вихованням та розвитком дітей із порушенням розвитку.
Головним етапом заходу стала участь у фотозйомці відомих полтавців, які своєю діяльністю сприяють покращенню умов життя дітей із синдромом Дауна та їхніх сімей. Проект відбувся за підтримки мера міста Олександра Мамая, секретаря міської ради Оксани Деркач, народних депутатів України VIII скликання Юрія Бублика та Костянтина Іщейкіна, заслуженої артистки України Наталії Сулаєвої, заслуженого діяча мистецтв України, голови правління Полтавської обласної організації Національної спілки художників України Юрія Самойленка, заслуженого діяча мистецтв України, поетеси Марії Бойко, директора благодійного фонду «Карітас Полтава» о. Володимира Раковецького, відомих меценатів і волонтерів.