Родина у музейному просторі

176

Навіщо дитині до 5 років ходити в музей?  Хіба вона що-небудь зрозуміє?  Їй буде нудно, вона втомиться, і навряд чи, що батьки ще раз прийдуть на виставку разом, поки малюк не підросте. Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка, який у квітні цього року відзначатиме своє 100-річчя, успішно руйнує цей усталений стереотип. Вже стали батьками перші відвідувачі «Сімейної вітальні», яка протягом багатьох років щосуботи привітно відкривала свої двері для дошкільнят і школярів молодшого віку. Діти займалися художньо-образотворчою діяльністю, а батькам надавалася можливість оглянути зали музею і долучитися до прекрасного. Музей став по-справжньому прихильним і дружнім до дітей, родин і молоді.
Продовжуючи традиції  родинних вихідних у художньому музеї, 27 січня полтавців запросили на «Сімейну неділю». Примхлива погода не стала на заваді: на одинадцяту в музеї зібралось  до 27 охочих – мами і тата, бабусі та дідусі з малюками різного віку.
Спочатку відвідувачі отримали ігрові путівники із завданнями для самостійного дослідження експозиції і мали пройти квест. Це була пізнавальна гра з елементами детектива: і дорослі, і малеча захоплено вивчали тематичні локації, зосереджено відшукуючи  тварин і птахів,  а також взуття, того, хто читає книжку, того, хто палить люльку, на полотнах західноєвропейських, російських і українських митців.

По завершенню квесту у дитячій залі імені Саші Путрі на задоволених і майже не втомлених пошуками дорослих і дітлахів чекав майстер-клас із колажу.  Музейники-організатори – художники-педагоги  Марина Герасименко, Вікторія Гуржій, науковий співробітник Марина Салюк запросили учасників спробувати себе у цій техніці, дізнатися, чим відрізняються художні роботи від аплікації та зробити кілька концептуальних колажів. Присутні переконались, що колажі є потужним способом творчого розкриття, який допомагає позбутися страху творити. Зображення робиться з готового візуального матеріалу, і не потрібно переживати, що немає досвіду малювання. У колажах можна не боятися зробити помилку, будь-який недолік можна обіграти і виправити.
На думку учасників «Сімейної неділі», проект сприяє розкриттю творчого потенціалу дитячої особистості, зміцненню авторитету батьків у спільних заняттях з дітьми, створенню сприятливої ​​психологічної атмосфери для повноцінного спілкування. До того ж спільне дозвілля, як показує і теорія, і історія родинної педагогіки, –  неймовірно важлива річ, яка дозволяє створювати культурний простір в сім’ї, яка об’єднує і батьків з дітьми, і братів і сестер одне з одним.
На виході з музею можна було зустріти задоволених дітей і не менш щасливих батьків – ще б пак, чад до мистецтва прилучили, ще й зайняли їх цікавою справою майже на дві години!
Марина Попкова