Олексій Гаврилов. Мистецтво від серця

157
Олексій Гаврилов. Мистецтво від серця
Природа, квіти і дерева у різні пори року – улюблені образи Олексія Гаврилова. Його картини завжди написані яскравими соковитими фарбами, передають життєрадісний світогляд автора, піднімають настрій.
Полтавець Олексій Гаврилов – інвалід з дитинства. Він не може писати або читати, але тонко відчуває світ і відкритий до комунікації через мистецтво.  Малюнок – це його спосіб виражати себе.
Творчість Олексія Гаврилова особлива, так як і його потреби. Ви не знайдете в ній складних ідей та образів, історій. Але в ній є певна глибина і простота, яку можна побачити тільки безоціночним взором.
Олексій почав малювати після 20 років, навчався у полтавських художників Ельвіри Дутової, Ярослава Терновського, Олени Молодової, Максима Юхна. Художник – активний учасник обласних і всеукраїнських виставок і фестивалів: «Від серця до серця», «Древо роду кобзарського» та ін. Його твори експонувалися у Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г. Короленка,  мистецькій крамниці «Сто доріг». Найбільшим проектом Олексія став благодійний «Art from heart», персональна виставка в Китаї, в містах Гуанчжоу, Шенжен (2017). Майже всі картини Гаврилова були продані на аукціоні, а кошти були передані місцевій спільноті аутистів Гуанчжоу.
Виставка «Мистецтво від серця» – перша персональна виставка Олексія Гаврилова в Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Більшість представлених творів написані гуашшю протягом останніх  кількох років. Роботи 2022 року натхненні співпрацею з полтавськими художниками Оленою Зозулею і Ярославом Терновським. Кожен твір свідчить про внутрішній потенціал автора, прихований за зовнішньою неповносправністю. Експозиція с своєрідним запрошенням Олексія Гаврилова до візуальної бесіди на рівні емоцій, кольорів та форм.