Музейний тиждень 2020

27
З 11 по 17 травня музей вже вчетверте брав участь у Міжнародній акції «Музейний тиждень у Твіттері/Museum Week», завданням якої є вустами (літерами і фото) музейників розказати про найбільші принади кожного музею, йдучи за хештегом ‪#‎MuseumWeek, покликана просувати культуру через Інтернет. Для участі в акції потрібно щодня, згідно теми дня, розміщувати на сторінці установи у Twitter контент, який також мають підходити під цьогорічну тему “Музейного тижня” та хештеги окремих днів.
Тема  Museum Week 2020  – ЄДНАННЯ. Сьогодні це актуально як ніколи. Об’єднання – це єдиний спосіб, коли людство може вирішити виклики, які ставить перед ним ХХІ століття. Сьогодні на карту поставлено процвітання нашої планети, людства вцілому і окремих суспільств. Організатори акції наголосили, що прагнуть виділити силу культури, мистецтва та інституцій, які їх продукують і поширюють, та їхню унікальну здатність зближувати нас. «Вони дозволяють нам встановити зв’язок, надають сенс нашому життю та здійснюють наші найсильніші прагнення. Вони дозволяють поглибити своє розуміння того, хто ми і куди йдемо, і вони є фундаментом нашого глобалізованого світу. Культура та мистецтво – це те, що визначає людство, і ми повинні їх плекати»,  – підкреслюється у Програмі заходу.
Отже, наш музей у MuseumWeek 2020:
День 1, 11 травня: #HeroesMW #ГероїMW Уклінно дякуємо героям нашого часу – лікарям! Вони – воїни медичної справи, які перебувають на передовій боротьби за життя людини: зараз – протистоять поширенню коронавірусної хвороби та рятують пацієнтів, так само віддано, як під час Другої світової війни їх попередники рятували поранених бійців. Серед експонатів музею портрет генерал-майора медичної служби В.І. Попова, створений народним художником СРСР Віктором Михайловичем Орєшніковим (1904-1987). Віталій Ілліч Попов (1896 – 1975) – генерал-майор медичної служби, військовий хірург, який життя своє присвятив проблемам лікування травматичного та анафілактичного шоку, комбінованих уражень, хірургічної інфекції, врятував тисячі людей. Шануймо лікарів)
Орєшніков В.М. Портрет головного хірурга Сталінградського фронту Попова. П.,о. 1957. 105х77,5.
День 2, 12 травня: #CultureInQuarantineMW #Культура на карантиніMW На тлі ізоляції і невеселих повідомлень люди і компанії по всьому світу всілякими способами намагаються підбадьорити себе і оточуючих. Ми, натхненні прикладом Музею Гетті (Лос-Анджелес) і Рейксмузеум (Амстердам), запропонували людям, вимушеним самоізолюватись вдома, відтворити знамениті твори мистецтва з колекції нашого музею і відобразити їх на фото.
Отже, “Сніданок” (Клара Петерс, 1612)  та “Сніданок на карантині” (2020).
День 3, 13 травня: #togetherMW #РазомMW “Одному швидше, разом – далі! Колектив музею – унікальна команда однодумців з потужним науково-просвітницьким потенціалом, об’єднаних спільною метою – зберігати, пропагувати і прищеплювати інтерес відвідувачів до музейної колекції. Прикладом успішної колективної праці музейників можуть бути наукові дослідження, виставкові проекти, видавнича діяльність. Зокрема, 2020 року колектив Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка та видавець С.В. Говоров за книгу «Портретний живопис XVIII–ХХ століття. Каталог виставки» (упорядники О. М. Курчакова, С.І. Бочарова) отримали Гран-прі щорічного конкурсу «Краща книга Полтавщини», який вручається унікальному, фундаментальному виданню універсальної тематики, яке стало подією у вітчизняному книговиданні.
День 4, 14 травня: #MuseumMomentsMW #Музейні моментиMW Основними напрямами музейної діяльності є: культурно-просвітницька; науково-допоміжна; комплектування музейного зібрання; експозиційна робота; фондова робота;  видавнича діяльність; реставраційна робота; робота з охорони пам’яток. Одна світлина – кілька миттєвостей насиченого та різноманітного музейного життя.
День 5, 15 травня: #climateMW #КліматMW Жива природа відіграє важливу роль у житті людини. Однак кліматичні умови більшості європейських держав не дозволяють милуватися красою живої природи цілий рік. Кращий вихід, який змогли придумати у цій ситуації люди, – влаштувати зимові сади і оранжереї. Багато світла, насичене киснем повітря, декоративні рослини, великий акваріум у музейному зимовому саду допомагають людям позбавитися від насущних проблем і впоратися з поганим настроєм. Саме тут людина може отримати заряд бадьорості та позитивних емоцій на весь день. І що не менш важливо, радує затишком і теплом цей зелений куточок протягом усього року: міцні прозорі стіни надійно захищають його від холодних вітрів, зимової холоднечі і пекучої спеки.
День 6, 16 травня: #TechnologyMW #ТехнологіїMW  Музей інтегрований  у міжмузейний інформаційний простір, в цифрову культуру українського суспільства, є невіддільною частиною глобальної мережі. Має зручний веб-сайт з версією для слабозорих,  канал на YouTube, акаунти у соціальних мережах Facebook, Twitter, Instagram,  представлений у популярному фотохостингу Flickr. Протягом останніх років активно використовуються такі форми музейної комунікації як віртуальні екскурсії, віртуальні виставки,  віртуальні майстер-класи, онлайн-трансляції подій.
День 7, 17 травня: #dreamsMW #МріїMW  Нам подобається розуміння інклюзії не як роботи з людьми із обмеженими можливостями здоров’я, а як принципу доброзичливості, відкритості музею для будь-якої публіки.  Ви візуал – для вас буде візуальний або відеоряд, подобається текст – будь ласка, ось анотація, цікаво слухати – берете аудіогід, любите щось робити руками – ось інтерактивні програми та майстер-класи. До музею йдуть за емоціями і за дозвіллям. Наша мрія, щоб будь-хто відчував себе у музеї комфортно.