Музей поповнився новими експонатами

151

5 вересня, в усьому світі відзначають Міжнародний день благодійності. Його встановили резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 2013 року. Таким чином ООН наголошує на важливості благодійництва та волонтерської діяльності, а також привертає увагу до проблем людей, пов’язаних із гуманітарними кризами.Благодійність єднає людей та сприяє створенню сталого суспільства. Благодійники доповнюють діяльність державних структур у сфері охорони здоров’я, освіти, сприяють розвитку культури і науки.
Завжди, у всі часи, в усіх країнах меценатство і благодійництво були запорукою збереження культурних та мистецьких цінностей. Майже кожен український музей також завдячує цілій когорті вірних друзів, які роблять суттєвий внесок у справу розвитку його матеріальної бази та колекцій. Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка теж відчуває постійну увагу й підтримку з боку меценатів і спонсорів. Тільки за останні два місяці 2020 року завдяки небайдужим до долі мистецької спадщини людям зібрання музею поповнилося на 38 експонатів основного фонду. Так, на закритті фондової виставки “Щедрий дар музею”, присвяченій Дню конституції України, український видавець і колекціонер, фундатор гільдії колекціонерів Полтавщини “Спадщина” Олексій Миколайович Петренко подарував музею картину відомого українського художника, академіка Академії мистецтв України Віктора Шаталіна (1926-2003) “Гоголь М.В. Роздуми” (1997). Слід зазначити, що творів В.В. Шаталіна раніше в музейному зібранні не було.
А за кілька днів сталася ще одна важлива подія — музею на благодійній основі була передана ціла збірка творів відомого полтавського художника Миколи Підгорного. До неї увійшли автопортрет митця (диптих), 6 малярських сюжетних полотен, в тому числі триптих “Чоловічий синдром” та 28 олійних і пастельних портретів європейських і полтавських художників.
Заслужений художник України, співорганізатор Фонду підтримки і захисту талановитих дітей, лауреат міської премії імені Миколи Ярошенка  М.В.Підгорний давно був налаштований на те, щоб ці твори належали музею. Для втілення своєї мети, враховуючи вагомість і значну вартість доробку, прагнув залучити спонсорські кошти. Спонсором цього проєкту художника став Костянтин Євгенович Іщейкін — український політик, Народний депутат України (2014 -2019 рр.), доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України. За словами К.Є. Іщейкіна, він давно, з великим захопленням стежить за творчістю Миколи Підгорного, у колі його інтересів перебуває й діяльність художнього музею в рідному місті, тому так охоче взявся за цю благородну справу.
Відтепер, разом із роботами що надійшли раніше, колекція творів Миколи Підгорного є однією із найбільших в музейному зібранні. Символічно, що картини були подаровані під час презентації виставки з фондів музею, яка отримала назву “Славетні імена Полтавщини”. Безумовно,  ім’я Миколи Васильовича Підгорного серед числа наших найшанованіших земляків.
Полтавський художній музей (галерея мистецтв)  імені Миколи Ярошенка дякує благодійникам за нові надходження, підтримку культурно-мистецьких проєктів,  щиро вітає усіх своїх меценатів і спонсорів з міжнародним святом — Днем благодійництва та сподівається на подальшу співпрацю!