Міжнародний день селфі в музеї

34

Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка вже всьоме долучився до Міжнародного флешмобу музейних селфі
Щороку від 100 до 200 відвідувачів беруть участь у музейному селфуванні. Дехто навіть має колекцію селфі з шедеврами!
Селфі-флешмоб так припав до душі відвідувачам, що навіть під час локдауну 2021 року ми вирішили не відмовлятися від проведення заходу, просто змінили формат, запропонувавши поціновувачам мистецтва-любителям селфі  «відвідати музей з дому». Втомлені карантинними обмеженнями, шанувальники із задоволенням взяли участь у міжнародній акції дистанційно, виклали у соцмережах свої улюблені селфі з музею, або відтворили, скопіювали або спародіювали один експонат та виклали фото у соцмережі (на сайті у вільному доступі музейні  альбоми, в яких можна було переглянути світлини експонатів);  дехто зробив селфі у захисній масці на фоні святкових банерів, розміщених на фасаді музею і на яких були відтворені музейні експонати. І організатори, і учасники акції отримали чимало позитивних емоцій під час перегляду світлин у мережі, переконались у тому, що мистецтво допомагає пережити ізоляцію, знати стрес, подолати тривожність.
Цьогоріч з радістю і хвилюванням колектив музею ретельно готувався до «живої» зустрічі з любителями селфування: заздалегідь поширили  інформацію про подію, створили тематичні фотозони в експозиційних залах, пресцентрі, зимовому саду, підготували аксесуари, запросили місцеві ЗМІ для висвітлення події. Відвідувачам нагадали умови акції – категоричну заборону використовувати спалах при фотозйомці, адже це шкодить музейним раритетам; а також заборону використовувати зроблене в музеї селфі як інструмент політичної агітації чи протиборства. Вхід до музею був безкоштовним за наявності документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або однієї дози вакцини; негативного ПЛР тесту; експрес-тесту на антиген або ж сертифікату про одужання.
Майже 100 полтавців протягом 19 січня зробили селфі на фоні чи поруч з улюбленими експонатами. Відвідувачі вподобали тематичну фотозону у залі сакрального мистецтва, де науковий співробітник музею Іван Герцунь створив образ художника епохи Відродження, охоче розповідав гостям про таємниці старовинних фарб, фотографувався з учасниками акції. Завідувачка відділу науково-масової та виставкової роботи музею, художниця, досвідчена педагогиня, володарка колекції жіночих та чоловічих капелюшків, венеційських масок та інших аксесуарів Алла Тимошенко допомагала охочим створити образи відповідної епохи. Учасники дійства були у захваті від заходу, натхненно робили селфі і майже одночасно викладали світлини у соціальні мережі з відповідними хештегами #MusemSelfie2022 #MuseumSelfieDay2022 #Yarartgalerypoltava #MSDPOLTAVA2022.
Автори найоригінальніших, найдотепніших, найкреативніших селфі отримають подарунки, серед яких сертифікат на безоплатне відвідування протягом року комунальних музеїв міста.
Міжнародний день музейного селфі дозволив і відвідувачам, і науковим співробітникам Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка поєднати мистецтво і сучасною повсякденністю, отримати естетичний досвід та емоційну насолоду. Полтавці, які не змогли взяти участь у цьогорічній акції, виклалали у соцмережах селфі минулих років, продемонструвавши таким чином свою прихильність до музею.