Майстер-клас з основ ткацтва і килимарства

114

Майстер-клас з Наталією Євгенівною Дмитренко із килимарства

Майстер-клас з основ ткацтва і килимарства у Полтавському музеї
Майстер-клас з основ ткацтва і килимарства

Доброю традицією для Полтавського художнього музею стало проведення різноманітних майстер-класів для дітей і дорослих. Чи не найбільшою популярністю серед них користується майстер-клас із килимарства – мистецтва складного, старовинного, привабливого завдяки своєму матеріалу і головне, результату.

Створити власний килим – масштабне завдання, і тим не менше, його не бояться ставити перед собою не лише дорослі майстри і дизайнери, але і зовсім юні художники, які із задоволенням працюють з текстилем.

Полтавський художній музей, пропонуючи відвідати майстер-клас з основ ткацтва і килимарства, створює доступні для всіх умови оволодівання майстерністю. Проводить такі заходи Наталія Євгенівна Дмитренко – відома майстриня по килимам, член Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Вона розробила власну методику ознайомлення і глибшого вивчення техніки килимарства – діти пробують самі ткати власний килим за допомогою невеличких верстатів, які потім дозволять самостійно завершити роботу.

Майстер-клас з Наталією Євгенівною завжди включає і теоретичну частину – розповідь про історію виникнення і розвитку мистецтва килимарства, знайомство з музейними експонатами – зразками старовинних килимів, гобеленів, шпалер як України, так і Європи, а також перегляд бліц-виставки творів самої майстрині, які дуже надихають учасників майстер-класу, спонукаючи глибше пізнавати це глибоко традиційне і надзвичайно захоплююче мистецтво.