Лев Маркосян: художник-філософ

257
«Мої картини – це артефакти мого існування» Л.Г. Маркосян
Самобутньому художнику-живописцю, монументалісту, члену Спілки художників України (1989) Леву Галустовичу Маркосяну 25 червня 2022 року виповнюється 75 років.
Митець родом з Абхазії (м. Сухумі) – край гордих та творчих людей, де мистецтво в пошані у кожній сім’ї. Починав творче життя з художньо-виробничого комбінату в Абхазії, професійну освіту отримав у Харківському художньо-промисловому інституті, зараз – Харківська державна академія дизайну і мистецтв (факультет монументально-декоративного мистецтва – 1975-1980). Переїхавши до України, створив сім’ю з художницею-графіком Тетяною Михайлівною Кусайло, з якою навчався разом. Родина оселилась у Полтаві, де прожила п’ятнадцять років (1985-2000). Цей період у творчості Лева Галустовича був надзвичайно плодотворним, яскравим, насиченим новаторством. Художник став однією з впливових фігур у полтавському середовищі митців 90-х., гуру художнього товариства, творчої еліти. Його майстерня була центром мистецького життя Полтави, розкутості, свободи. Авангардні картини Маркосяна вирізняються кольором, експресивністю, іронією. Простір його пейзажів дає можливість насолодитись роботою тихо, сам на сам, без свідків. Лев Галустович – художник-філософ. Його роботи дають глядачу можливість домислити тільки свій розвиток події.
Лев Маркасян – експонент виставок у Канаді, Німеччині, Норвегії, Данії, США, Ізраїлю, Омана, України. Автор декількох персональних виставок. Твори художника зберігаються у Полтавському, Сумському, Сухумському художніх музеях та приватних колекціях. Живе та працює у Києві. Має великий досвід викладацької роботи у Київському національному університеті технологій та дизайну.
Лев Маркасян. Портрет
Лев Маркасян. Портрет
У зібранні Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка зберігається робота Л.Г. Маркасяна «Портрет», прийнята від Дирекції художніх виставок України у 1991 році. На полотні неконкретизований портрет. Створений образ межує між реальністю і абстракцією. Він пройнятий таємничим настроєм, який наводить на відповідні роздуми та породжує схожі асоціації. М’яка кольорова гама представлена відтінками вохристого та чорного. Автор використав свій стильовий почерк, оригінальні прийоми, імпровізацію.
Колектив Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка щиро вітає Лева Галустовича Маркосяна з днем народження! Многая і благая літа під мирним небом!