Вже стало доброю традицією щорічно, напередодні 1 квітня, в Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка проводити Міжнародну виставку-конкурс карикатур «Карлюка». За 17 років виставка досягла високого рівня, викликаючи щоразу чималий резонанс у колах громадськості, пов’язаних з гумором і карикатурою. У рамках конкурсу були організовані персональні виставки відомих графіків і художників–карикатуристів світового рівня. Крім цього, проводились виставки провідних арт-салонів з Великобританії, Сербії, Болгарії, Польщі, Росії, Бразилії, Словаччини, Туреччини – носіїв справжнього іскрометного гумору.
Минулого року на виставці карикатур був зроблений акцент на неоголошеній українсько-російській війні, в рамках фестивалю навіть був окремий конкурс «Перемогли гітлера – здолаємо й путлера!». Цього року тематика представлених робіт різноманітна, що дозволяє глядачеві оцінити карикатуру, як жанр.
Оглядаючи роботи, полтавці відчули стурбованість авторів соціальними, економічними і політичним проблемами сучасності. Гострий сатиричний пензель карикатуристів пройшовся по корупції, чиновницькому свавіллю, непрохідній тупості бюрократів, чиношануванню, шароварщині, пияцтву. В той же час авторам співчутливим поглядом вдалося доторкнутися до вічних, загальнолюдських проблем: добра і зла, щедрості і жадібності, ницості і шляхетності, сенсу життя й усвідомлення вічності буття. У простій, гумористично-образній вимові художники зуміли підкреслити позитивні та негативні сторони нашого суспільства. Герої багатьох карикатур – звичайні люди, які безпомічно борсаються в безкінечних життєвих проблемах, сподіваючись на якесь диво, що змінить їхню долю. Композиції представлених на виставці робіт ясно читаються; сатирична мова лаконічна і неймовірно дотепна. Карикатуристи створюють безтурботний, іноді недолугий персонаж, вихоплений із різних буденних ситуацій, який в дечому нагадує кожного з нас. Не дивно, що відвідувачі подовгу затримувались біля кожного твору, багато фотографували.
В рамках Фестивалю гумору «Карлюка-2017» представлені 360 робіт: експозиція асоціації карикатуристів Азербайджану, персональні виставки відомих в усьому світі карикатуристів Олексія Кустовського (Київ, Україна), Байрама Гаджізаде (Баку, Азербайджан), Андрєя Попова (Санкт-Петербург, Росія).
Міжнародна виставка-конкурс “Карлюка-17” доводить, що карикатура є своєрідною інтернаціональною мовою, якою народи можуть обмінюватись думками про людину, її життя, загальнолюдські проблеми.
Програма відкриття фестивалю гумору була насиченою: виступи міського духового оркестру «Полтава», театру-студії Богдана Чернявського, театру поезії i пісні «Надежды маленький оркестрик», команди КВК «Маленьке диво» та виставка карикатур «Гумор і космос» у Полтавському музеї авіації і космонавтики ім. Юрія Кондратюка.