“Карлюка-17”: сюжети для карикатур дарує саме життя

134
Вже стало доброю традицією щорічно, напередодні 1 квітня, в Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка проводити Міжнародну виставку-конкурс карикатур «Карлюка». За 17 років виставка досягла високого рівня, викликаючи щоразу чималий резонанс у колах громадськості, пов’язаних з гумором і карикатурою. У рамках конкурсу були організовані персональні виставки відомих графіків і художників–карикатуристів світового рівня. Крім цього, проводились виставки провідних арт-салонів з Великобританії, Сербії, Болгарії, Польщі, Росії, Бразилії, Словаччини, Туреччини – носіїв справжнього іскрометного гумору.
Минулого року на виставці карикатур був зроблений акцент на неоголошеній українсько-російській війні, в рамках фестивалю навіть був окремий конкурс «Перемогли гітлера – здолаємо й путлера!». Цього року  тематика представлених робіт різноманітна, що дозволяє глядачеві оцінити карикатуру, як жанр.
Оглядаючи роботи, полтавці відчули стурбованість авторів соціальними, економічними і політичним проблемами сучасності. Гострий сатиричний пензель карикатуристів пройшовся по корупції, чиновницькому свавіллю, непрохідній тупості бюрократів, чиношануванню, шароварщині, пияцтву. В той же час авторам співчутливим поглядом вдалося доторкнутися до вічних, загальнолюдських проблем: добра і зла, щедрості і жадібності, ницості і шляхетності, сенсу життя й усвідомлення вічності буття. У простій, гумористично-образній вимові художники зуміли підкреслити позитивні та негативні сторони нашого суспільства. Герої багатьох карикатур – звичайні люди, які безпомічно борсаються в  безкінечних життєвих проблемах, сподіваючись на якесь диво, що змінить їхню долю. Композиції представлених на виставці  робіт ясно читаються; сатирична мова лаконічна і неймовірно дотепна. Карикатуристи створюють безтурботний, іноді недолугий персонаж, вихоплений із різних буденних ситуацій, який в дечому нагадує кожного з нас. Не дивно, що відвідувачі подовгу затримувались біля кожного твору, багато фотографували.
В рамках Фестивалю гумору «Карлюка-2017» представлені 360 робіт: експозиція асоціації карикатуристів Азербайджану, персональні виставки відомих в усьому світі карикатуристів Олексія Кустовського (Київ, Україна), Байрама Гаджізаде (Баку, Азербайджан), Андрєя Попова (Санкт-Петербург, Росія).
Міжнародна виставка-конкурс “Карлюка-17” доводить, що карикатура є своєрідною інтернаціональною мовою, якою народи можуть обмінюватись думками про людину, її життя, загальнолюдські проблеми.
Програма відкриття фестивалю гумору була насиченою: виступи міського духового оркестру «Полтава», театру-студії Богдана Чернявського, театру поезії i пісні «Надежды маленький оркестрик», команди КВК «Маленьке диво» та виставка карикатур «Гумор і космос» у Полтавському музеї авіації і космонавтики ім. Юрія Кондратюка.
Директор музею Ольга Курчакова
Директор музею Ольга Курчакова
Один із засновників конкурсу Михайло Шлафер, Микола Васильович Гоголь (Богдан Чернявський) і символ конкурсу - Карлючка (Вікторія Чернявська)
Один із засновників конкурсу Михайло Шлафер, Микола Васильович Гоголь (Богдан Чернявський) і символ конкурсу – Карлючка (Вікторія Чернявська)

"Я, Карлюка, усіх вітаю!"
“Я, Карлюка, усіх вітаю, рада бачити я вас!”

О. Кустовський (Україна)
О. Кустовський (Україна)
Е. Мірзоєв (Азербайджан)
Е. Мірзоєв (Азербайджан)
Царь-бинт. А. Попов (Росія)
Царь-бинт. А. Попов (Росія)
Б. Гаджизадзе (Азербайджан)
Б. Гаджизадзе (Азербайджан)

"Музиканти шуткують". Міський духовий оркестр «Полтава» під управлянням заслуженого артиста України Едуарда Головашича
“Музиканти шуткують”. Міський духовий оркестр «Полтава» під управлянням заслуженого артиста України Едуарда Головашича