Емоційний магнетизм художньо-образного світу Віктора Бабенка

283

10 листопада 2017 року у великій виставковій залі музею відкрито виставку творчих робіт Віктора Бабенка «Поточний перегляд».

Художник Віктор Савелійович Бабенко відомий в Полтаві своїми малярськими і графічними композиціями, присвяченими буддизму, язичництву, історії Індії, стародавнього Єгипту, Україні княжої добі, діячам української та західноєвропейської культури.

У 1986 році закінчив Харківський художньо-промисловий інститут. Здобув кваліфікацію – художник декоративного мистецтва. З 1977 по 1994 роки працював художником-оформлювачем у РМК Полтавської облспоживспілки, художником Полтавського рекламного комбінату, кооперативу «Оріон», об’єднання «Символ».

 З 1994 року працює на кафедрі образотворчого мистецтва у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка спочатку асистентом, а з 1996 року – по теперішній час – старшим викладачем. Викладає дисципліни: «Рисунок», «Пластична анатомія», «Скульптура», «Матеріалознавство». Здійснює керівництво бакалаврськими та дипломними кваліфікаційними роботами студентів.

Автор живописних, графічних і скульптурних творів.

Дослідник історії та мистецтва Полтавщини, автор наукових праць з культурології та краєзнавства.

Автор-розробник герба і прапора ПНПУ імені В.Г. Короленка. Здійснив оформлення експозицій: музею В.М. Верховинця і Народного хору «Калина» ПНПУ імені В.Г. Короленка (1997), музею психолого-педагогічного факультету ПНПУ імені В.Г. Короленка (2012).

Автор проекту відтворення інтер’єру Хрестовоздвиженського храму Хрестовоздвиженського монастиря у Полтаві (у співавторстві з О. Петровим та О. Рясним) (1989 – 1991); проекту відтворення іконостасу для Хрестовоздвиженського монастиря (у співавторстві з Р. Ругаловим) (1991–1993).

Працює над циклом малюнків-реконструкцій історичних краєвидів Полтави (1999 –  і дотепер).

Лауреат Премії імені Миколи Ярошенка 2016 року у номінації «Наукові праці та дослідження в галузі мистецтва».

Коло мистецьких і дослідницьких пріоритетів автора складає історія, етнографія, культурознавство, міфологія, філософія, релігія країн Світу у їх символічно-знаковій та художньо-образній інтерпретації.

Тривалий час автор працює над розробкою теми української та праслов’янської старовини, що знайшло відображення у його творчому доробку. Декотрі з цих робіт представлено у даній експозиції.

Окрему складову мистецько-аналітичної діяльності художника становлять його пошукові роботи на царині психофізіології візуального сприйняття невербальних знакових контекстів у традиції метареалізму. До експозиції залучено вісімнадцять авторських арт-концептів даного спрямування.

Краєзнавчий аспект мистецької і дослідницької діяльності художника в експозиції представлено авторською реконструкцією фортеці Полтава початку вісімнадцятого століття «Полтава 1712 року», де розгорнуто показано художню інтерпретацію відтворення фортифікаційної та культової дерев’яної архітектури тогочасної Полтави.

На виставці представлено переважно роботи з новітнього мистецького доробку художника, які експонуються вперше.