До дня народження Миколи Ярошенка

86
Запрошуємо родини вимушених переселенців (вхід безкоштовний) та усіх охочих (вхід за музейним квитком). Чергова сімейна неділя присвячена 176-ій річниці від дня народження Миколи Олександровича Ярошенка

Микола Олександрович Ярошенко народився в Полтаві 1 грудня 1846 року, в сім’ї військового. Його батько служив у Полтавському Кадетському корпусі. В цьому ж навчальному закладі згодом почав здобувати освіту й Микола Ярошенко, продовжиши її потім в Санкт-Петербурзі.
Художник-передвижник Микола Олександрович Ярошенко залишив нам значний творчий спадок. Його твори придбав для своєї галереї Павло Третьяков, ними захоплювався Лев Толстой. Сьогодні вони експонуються в кращих музейних експозиціях. Проте сам Микола Ярошенко був глибоко переконаний, що  його картини  мають належати усім жителям Полтави. Тому більша частина доробку художника була передана в дар рідному місту, який полтавці отримали у 1917 р. Колекція Миколи Ярошенка дала початок існуванню Полтавського художнього музею,  який 2019 року відзначив свій 100-літній ювілей.