День пам’яті Миколи Ярошенка

62
7 липня  в музеї традиційно вшанували пам’ять  видатного земляка, всесвітньо відомого художника, одного із найяскравіших представників плеяди митців-реалістів кінця ХІХ – початку ХХ століття Миколи Олександровича Ярошенка. Саме цього дня 123 роки тому він помер від паралічу серця через день після того, як під дощем пробіг десять кілометрів з гори Велике сідло в околицях Кисловодська, де писав етюди. Чудовий живописець-портретист, художник-психолог і майстер побутового жанру,  один із ідейних керівників Товариства пересувних художніх виставок, Микола Олександрович Ярошенко увійшов в історію вітчизняного та світового мистецтва, як людина, що служила принципам високої духовності, гуманізму, честі і совісті.
Полтавці мали можливість заздалегідь познайомитися із програмою тематичних заходів на сайті музею, у соціальних мережах і музейних афішах.
Першими відвідувачами музею стали діти. Вікторія Гуржій в образі дружини художника Миколи Ярошенка Марії Павлівни зустріла юних відвідувачів і провела інетерактивну екскурсію у залах, присвячених творчості Майстра. Дітлахи із задоволенням слушали цікаву історію про життя та творчість митця, розгадували тематичний кросворд. Об 11-ій годині відбулася презентація нової вітрини з меморіальними експонатами.  Світлана Бочарова познайомила журналістів і відвідувачів з меморіальними експонатами. о 14-тій – майстер-клас із створення портрета Миколи Олександровича Ярошенка у техніці вириванки; о 15-тій – майстер-клас з елементами театралізації “Творимо разом вітальний малюнок”. Протягом дня – охочі зможуть пройти тематичний квест, переглянути у пресцентрі музею відеофільми про художника, а також познайомитися із книжковими  виданнями про життєвий і творчий шлях Майстра.