Автопортрет у кадрі з шедевром

128
Селфі пані Ольги та пані Аліни одностайно визнано переможцем конкурсу
Селфі пані Ольги та пані Аліни одностайно визнано переможцем конкурсу

Останнім часом склалися нові музейні практики, які істотно трансформують траєкторію глядацької активності.  У першу чергу мова йде про створення селфі в музеї. Цей новий культурний тренд отримав стрімке поширення в мережевому середовищі. Не оминув він і Полтавський художній музей (галерею мистецтв) імені Миколи Ярошенка, який цього року взяв участь у  Museum Selfie Day вже втретє. Як і  в попередні роки, до заходу ми  ретельно готувались: заздалегідь поширили  інформацію, підготували аксесуари (капелюшки, боа з пуху та пр’я, венеційські карнавальні маски та ін.), запросили місцеві ЗМІ для висвітлення події.

16 січня усі охочі, а їх виявилось понад 100 людей різного віку і статі, професій і мистецьких вподобань, змогли безкоштовно зробити селфі в музейній експозиції та опублікувати фото у Facebook, Twitter та Instagram із хештегом  #MuseumSelfieDayЯрошенко. Вибір художнього об’єкта для селфі був обумовлений як відповідністю внутрішньому стану, так і зовнішньою схожістю з глядачем. До речі, процес пошуку свого «двійника» у мистецтві став настільки популярним, що в музеї навіть проводиться конкурс «двійників».

Селфі надсилали і на пошту музею, і в особистих повідомленнях у Facebook чи Twitter. Інтернет-користувачі могли переглядати фото на сторінках музею і охоче  «лайкали», допомагаючи  визначити найкращі, найкреативніші,  автори яких мали отримати подарунки. Минулого року це були квитки на виставу, а цьогоріч – на концерт «Саксофон. Музей. Кохання», який відбудеться 14 лютого, а також інформаційно-презентаційний набір «Полтава туристична».

Міжнародний день музейного селфі в Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка дозволив і відвідувачам, і науковим співробітникам поєднати мистецтво і сучасною повсякденністю, отримати естетичний досвід і емоційну насолоду.

Марина Попкова