Біло-зелений бал

65
3 червня в Полтаві в прес-центрі Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбулась цікава подія – громадський бал.
Історія подібних заходів налічує понад 300 років.
Бал був організований полтавською філією харківської школи старовинного танцю “Eventail” і підтриманий багатьма танцювальними клубами з інших міст.
В Україні громадські бали проводяться досить давно у таких великих містах, як Київ, Одеса, Харків, Львів, Миколаїв, Дніпро та ін. Тепер же ця прекрасна традиція досягла і нашого регіону: полтавцям, які бажають станцювати фігурний або імпровізаційні вальси, пострибати в ритмі польки або велично пройтися залою у стилі старовинного танцю, не потрібно буде відправлятися до сусідніх областей.
Громадський бал – це не студентський і не благодійний захід. На такий бал може прийти будь-хто бажаючий, придбавши вхідний квиток, однак, щоб не просидіти весь бал на стільці, необхідно вміти танцювати. Для цього в містах і організовуються школи танців, де цьому прекрасному мистецтву навчають усіх бажаючіх різного віку. Цей рух набуває усе більшої популярності.
Схеми танців реконструктори-засновники танцювальних клубів – знайшли у  старовинній літературі і передали їх своїм вихованцям, а ті навчили інших. Таким чином, коло любителів древньої традиції збільшувалось і, нарешті, досягло Полтавської області.
На громадських балах найчастіше танцюють різні фігурні вальси, польки, контр-данси  та бранлі. Крім того, любителі танців із задоволенням імпровізують у перервах між танцями або відділеннями балу. Завдяки смішним і веселим забавам, які влаштовуються у перервах між відділеннями, на балах зазвичай панує весела  та невимушена атмосфера. При цьому суворо дотримуються бального етикету, а також дрес-коду, що додає заходу особливого значення.
“Біло-зелений бал”, який відбувся 3 червня в Полтаві, зібрав любителів танців з Києва, Одеси, Полтави, Харкова та Кременчука. Дрес-кодом на цьому балу були зелені і білі кольори (до речі, кольори Полтави), тому гості заходу намагалися надіти підходящі костюми.
Організатори підкреслили, що подібні заходи в Полтаві тепер стануть традиційним на радість усім любителям танців Полтавської області.