Поети Полтавщини – Героям Майдану та АТО

191

30 березня 2017 року в прес-центрі Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка  Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара спільно з видавництвом «Дивосвіт» презентували збірку «Молюсь за тебе,  Україно… Поети Полтавщини – Героям Майдану та АТО».

До книги увійшли поезії понад  шістдесяти авторів. Серед них як професійні літератори – Марія Бойко, Лідія Віценя, Олена Задорожна, Роман Коржик, Ганна Кревська, Галина Вовченко, Інна Снарська, так і поети-аматори Тетяна Ваценко, Наталія Чепіга – мати полеглого добровольця Миколи Чепіги. Також у збірці представлені твори молодих поетів – членів незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus».

Вірші-присвяти  героям Майдану і АТО збирались протягом майже трьох років. Ідея подібного видання належить директорці полтавського видавництва «Дивосвіт» Ганні Петрівні Грибан, яка і стала укладачем збірки. Книгу було створено заради поваги до подвигу українських захисників і пам’яті про полеглих. Кожен із віршів свідчить про безмежну любов до своєї Батьківщини,  щиру небайдужість наших земляків до того, що відбувається в Україні. Збірку надруковано накладом у 100 примірників коштом видавництва.

Ганна Грибан, директорка видавництва “Дивосвіт”, автор ідеї, укладач збірки

Під час презентації книги «Молюсь за тебе, Україно… Поети Полтавщини – Героям Майдану та АТО» лунали вірші у виконанні авторів збірки, музичні композиції, демонстрували фото та відео-матеріал, наданий Артемом Тристановим, учасником першої хвилі війни, і знятий Мирославом Пінчуком.

В. Піскова, провідний бібліотекар Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара
Вікторія Піскова, провідний бібліотекар Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара
М. Бойко
Марія Бойко

Д. Ковальова розчулила присутніх, достукалась до кожної душі
Д. Ковальова розчулила присутніх, достукалась до кожної душі
Роман Коржик
Роман Коржик

Інна Снарська
Галина Вовченко
Галина Вовченко
Ганна Радько
Ганна Радько
Лідія Віценя
Лідія Віценя

У літературно-мистецькому заході також взяли участь  ветерани АТО, волонтери, депутати міської ради, громадські діячі, представники церков, журналісти, молодь, небайдужі полтавці.